Ücret Karşılığı Anketler

Temel bilgiler

Ücret karşılığı anketleri doldurarak para kazanmaya başlamak için yan tarafta bulunan internet araştırma panellerine göz atıp üyelik kaydınızı yapın.

Bütün bu paneller referansları iyi olan ve önerilmeye değer panellerdir. Sadece en iyi, seçkin ve güvenilir panelleri sunuyoruz. Bu paneller herhangi kayıt ücretini tahsil etmemekle birlikte ülkelerin çoğunun oturanları için erişilebilir. Kayıt formunu doldurmanız müteakip bu şirketlerin çoğunun üyelik kaydınızı teyit etmeniz isteğini içeren mesajı göndereceğini unutmayın. Teyit işlemini yapmazsanız, ücret karşılığı anketlere katılamayacaksınız.

Panel araştırmalarına katılmaya karar verdiyseniz bunu dürüst bir şekilde yapın.

Anketleri doldurarak gerçek olmayan veya gelişigüzel bilgilerin verilmesi hızlı bir şekilde cezalandırılır. Bo şekilde hareket eden kişi gittikçe daha az davetiye alır, sonucunda da pazar araştırmalarına bu şekilde katılmadan sıkılır. Dolayısıyla bu işe daha ilk baştan dürüst yaklaşımı sergileyerek yaklaşmanızı tavsiye ediyoruz. Anketlerin doldurulması ile ilgili daha fazla bilgi ve ipucu Ücret Karşılığı Anketler – Bilgiler bölümümüzde bulabileceksiniz.

Anketlerin doldurulması için ödeme yapan ve sitemizde görebildiğiniz servislerin listesini periyodik olarak güncelliyoruz. Bu nedenle, yeni fırsatları kaçırmamak için bizi çok daha sık ziyaret edin.

Ücret karşılığı internet anketleri yıllardır ilgi alanımızda bulunyor. Sitemizde sadece en iyi teklifleri bulundurabilmek için bu pazarı ayrıntılı bir şekilde inceleyip hep tanımaya çalıştık ve halen buna özen göstermeye devam ediyoruz.

Üyelik kaydınızı yapın. Başarılar ve iyi eğlenceler dileriz!Anketler doldurularak ne kadar kazanılabilir?

Potansiyel kazancınız aldığınız anketlerin sayısına, tipine ve uzunluğuna bağlıdır.

Alınan anketlerin tipi ve gönderilme sıklığı, araştırmayı yaptıran şirketin ihtiyaçlarına bağlıdır. Şirketlerin halen yürüttükleri kampanyaya bağlı olarak bir ay daha fazla anket alabilirsiniz, sonraki ayda ise gelen anket sayısı azalabilir. Standart anket 10 – 30 dakikanızı alır, anketi doldurarak ise 1 – 10 dolar, bazen daha fazla da kazanabilirsiniz. Bazı durumlarda para yerine ufak hediye veya kıymetli ödül çekilişine katılma hakkını kazanabilirsiniz.

Ücretinizi nasıl alacaksınız?

Birikmiş olan paranın banka hesabına havale edilmesi çok popüler ödeme şeklidir. Ara sıra ücretiniz, açmanızı önerdiğimiz PayPal hesabınıza aktarılacaktır. Bazı durumlarda biriken para, minimum tutara ulaşıldıktan birkaç hafta sonra çek halinde alınır. Ayrıca paneller ödemelerini; belirli perakende zincirlerinde kullanılması mümkün hediye kuponları olarak da yaparlar. Ya da ödeme, hediye veya kıymetli ödül çekilişine katılma hakkı şeklinde yapılır. Bu durumda hediyenizi ne zaman ve ne şekilde alabileceğiniz konusunda bilgilendirileceksiniz.


Fırsatlar ve İlave Teklifler

Anket Doldur Para Kazan

 • ClixSense - Anket Doldur Para Kazan ClixSenseClixSense dünyanın en ünlü ptc (reklamlara tıklayarak para kazandıran) sitelerinden bir tanesidir. Üye olduktan sonra size her gün birçok reklamlar gösterir ve bu reklamlara tıklayarak belli bir miktar para kazanırsınız. Cliksensenin en güzel kazanç kısımlarından biri de anket kazancıdır. Aylık bazen toplamda 50 dolara kadar toplayabileceğiniz anketler gelmektedir.


GoldenTowns

 • GoldenTowns


İnternet Araştırma Panelleri

 • Hiving - tüketici topluluğumuza katılın, fikirlerinizi duyurup markalara yeniliklerinde yardımcı olurken ek para kazanınHivingHiving, üyelerine çevrimiçi kamuoyu anketleri doldurarak para kazanma imkânı veren bir çevrimiçi tüketici paneli hizmetidir. Hiving çevrimiçi topluluğunun bir üyesi olarak, artan geribildirimlerle tüketici deneyiminin geliştirilmesine yardımcı olmakla kalmayıp raflarda yerini almadan yeni ürünleri deneme fırsatı da elde edebilirsiniz! Çevrimiçi kamuoyu anketlerimiz tüketicilerin sesini duyurarak şirketlere ve markalara hedef kitlelerini daha iyi anlamada yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

  Çevrimiçi anketlerimize aktif katılımınız Hiving Puan ile ödüllendirilir. Bu puanlar paraya dönüştürülebilir ve PayPal aracılığıyla ödenir. Bir Arkadaşa Söyle Programı Hiving Türkiye tüketici topluluğununa arkadaşlarınızı getirerek ekstra puan kazanmanıza imkân verir.
  Üye ol
 • Future Talkers paneli anketlerine katılın ve para biriktirin. Doldurulacak olan her bir anket karşılığında para alacaksınız.Future TalkersFuture Talkers paneli anketlerine katılın ve para biriktirin. Doldurulacak olan her bir anket karşılığında para alacaksınız. Yatırım yapacağınız her an size para getirecektir. Panele kaydınızı yapmanız akabinde InSites Consulting firmasından ve ayrıca partneri CINT’den davet alacaksınız. Görüşlerinizi yenilikçi ve yaratıcı bir şekilde paylaşın. Future Talkers toplulukları ve anketleri, eğlence ve memnuniyet düşünülerek yaratılmıştır.

  Zamanınız değerlidir, bu nedenle uygun bir şekilde ödüllendirileceksiniz. Ankete her bir katılımınız için, anketin uzunluğuna bağlı belirli para miktarını alacaksınız. €7,5 (veya bu tutarın başka para biriminde karşılığını) biriktirdiğinizde, paranızı PayPal hesabınıza aktarabileceksiniz. Üyelik kaydınızı yapın.
 • myiyo - Senin fikrin bizi ilgilendirir ve değerlidir.myiyoSenin fikrin bizim için değerlidir! Her katıldığın anket için puan kazan. Puanlarını daha sonra nakite çevirip ve PayPal hesabından kendine ödeme yap. Myiyo da 1.000 puan 1 Euro değerindedir.

  Başarılı bir anketin ödülü anketin uzunluğuna ve karmaşıklığına bağlıdır. Bu nedenle, başarılı anketin ödülü 500 ile 10.000 puan arasında yer almaktadır. Ödeme başvurusu için en az 20.000 puana (20 Euro eşdeğeri) sahip olmalısın.
  Burada diğer üyeler ile irtibata geçip onlar ile fotoğraflar, videolar paylaşabilirsin veya kendi anketlerini oluşturabilirsin.
  Kaydol
 • Brand Institute – burada tıp ve eczacılar sektörü temsilcilerinin (doktorlar, hemşireler, eczacılar vb.) en ciddi söz sahibi olmasına rağmen başkalar da anketler nedeniyle oldukça yüksek kazançları elde edilmesini bekleyebilirler.Brand InstituteBrand Institute panelinde özellikle tıp sektöründen uzmanlar anket başına ücret 10$ olmak üzere iyi kazançları elde ederler (doktorlar, hemşireler, eczacıler). Araştırmalara katılabilmek amacıyla kayıt işlemi sırasında bütün gerekli bilgilerinizi verin ve statünüzün aktif olması için mutlaka üyelik kaydınızı teyit edin (Account Status: Account Details yer iminde Active). Kazanılan para PayPal hesabınıza aktarılır.
  Üyelik kaydınızı yapın.
 • YouGov paneli, görüşlerini paylaşmayı seven ve aynı zamanda karşılığında puan biriktiren insanlardan oluşan uluslararası bir topluluktur. YouGov; siyaset, kamu işleri, ürünler, markalar konusunda ve genel konularda online anketleri yapar.YouGovYouGov paneli, görüşlerini paylaşmayı seven ve aynı zamanda karşılığında puan biriktiren insanlardan oluşan uluslararası bir topluluktur. YouGov; siyaset, kamu işleri, ürünler, markalar konusunda ve genel konularda online anketleri yapar.

  Panelin üyesi olarak yeni anket doldurma davetleri içeren e-mail mesajlarını düzenli bir şekilde alacaksınız. Doldurulacak her bir anket hesabınızda biriktirilen puanların sayısını arttıracaktır. Uygun puan sayısı biriktirildikten sonra puanlar, amazon.com gibi bir çok mağazalarda geçerli olan hediye kartlarıyla değiştirilebilecektir. Bugün kaydınızı yapın ve başlangıç için 2000 puan alın. Üyelik kaydınızı yapın.


Hemen bir Helion Değerlendiricisi Ol!

Siz de aramıza katılın ve Helion Değerlendiricisi olma maceranıza başlayın.
 • Siz de aramıza katılın ve Helion Değerlendiricisi olma maceranıza başlayın.
  Mystery Shopper ya da Helion Değerlendiricisi olarak, farklı türde hizmetleri sıradan bir müşteriymişcesine değerlendireceksiniz. Uymanız gereken bir senaryo ve Değerlendirme sonunda doldurmanız gereken sorularınız olacak. Tamamladığınız her değerlendirme için görevi kabul etmeden önce belirlenmiş olan ücreti kazanacaksınız.
  Aramıza katıldıktan sonra, Helion size ayrıntılı ve bir o kadar da eğlenceli eğitimler sunar. Bu sebeple eğer bütün bunlar size yabancı geliyorsa üzülmeyin. Çok kısa zamanda eğitimli bir Helion Değerlendiricisi olacaksınız. Sizlere yardım etmek için burdayız.

  Hemen bir Helion Değerlendiricisi Ol!


 • MARKETAGENT.COM – Görüşleriniz önemlidir ve size para kazandırır.MARKETAGENTGörüşleriniz önemlidir ve size para kazandırır. Görüşleriniz için, nakit para değerinde Bonus puanları elde edin: Ankete katılımcı olarak kayıt: 150 Puan, Online anketlerine katılım: 20 - 250 Puan. Hesaplama: 1 Euro = 100 Cent = 100 Bonus puan. Puanlardan oluşan alacağınızı dilediğinizde, Takas Pazarı üzerinden ödetebilir veya kooperasyon partnerlerimizin ürün veya hizmetleriyle takas edebilirsiniz. Bonus puanlarının takas işlemi, en az 200 Bonus puanına ulaştıktan sonra mümkündür. ŞİMDİ KAYDOL
 • Vivatic, anket doldurarak, oylamalara katılarak ve online yapılan çeşitli işler ve işlemler yaparak para kazanabileceğiniz „hibrid” bir paneldir.vivaticVivatic, anket doldurarak, oylamalara katılarak ve online yapılan çeşitli işler ve işlemler yaparak para kazanabileceğiniz „hibrid” bir paneldir. Sunulan anketlerin bir kısmına sadece Büyük Britanya ve ABD sakinleri erişebilir, ancak tekliflerin çoğundan ikamet yerine bakılmaksızın faydalanılabilir. £25 biriktirildikten sonra kazanan para PayPal hesabına aktarılabilir. Kayıt karşılığında £2 alacaksınız. Üyelik kaydınızı yapın.
 • PaidViewpoint, kişilik özelliklerinin, işi benimsemenin ve çalışkan olmanın başka bir yerde hiç olmadığı kadar önemli olduğu muhteşem bir araştırma panelidir. Ayrıca burada bahse konu faktörler kazançlarınızın tutarlarını ciddi derecede etkiler.PaidViewpointPaidViewpoint, kişilik özelliklerinin, işi benimsemenin ve çalışkan olmanın başka bir yerde hiç olmadığı kadar önemli olduğu muhteşem bir araştırma panelidir. Ayrıca burada bahse konu faktörler kazançlarınızın tutarlarını ciddi derecede etkiler.

  Panel, anket katılımcılarının özelliklerinin değerlendirilmesi konusunda, TraitScore adı altında benzersiz bir sistem uygular. Bu sistem, işi benimseme, özellikle de anket sorularına dürüst, düşünülmüş ve mantılklı yanıtlar karşılığında puanların toplanmasına dayalıdır. Ne kadar çok puan toplarsanız o kadar çok anket alırsınız ve bu sayede daha fazla kazanırsınız. Bu nedenle her bir anketi doğrulukla ve dürüstçe doldurun. Kazandığınız para, 15$ biriktikten sonra PayPal hesabınıza aktarılabilecektir.
  Üyelik kaydınızı yapın.
 • SurveySavvy – anketleri doldurarak kazanınSurveySavvySurveySavvy 25 yıl boyunca binlerce görüşme, odaklanmış grup ve tüketici araştırmasını gerçekleştirmiştir. Şu ana kadar şirket, anket doldurma nedeniyle 5 milyon dolardan fazla tutarda ücret ödemiştir. Linke tıklayın, üyelik kaydınızı yapın ve bütün dünyada internet anketlerine katılarak para kazanan 3 milyondan fazla sayıda kişinin üye olduğu gruba katılın. Daha sonra "My Portrait" bölümünün doldurulmasını unutmayın! Üyelik kaydınızı yapın.
 • FikirPazarı, size anketlerimizde fikirlerinizi paylaşma fırsatı sunmaktadır. Ardından, şirketler ve kuruluşlara, ihtiyaçlarınızı anlama ve size ihtiyaçlarınıza uygun ürün ve hizmetler sunma konusunda yardımcı olma olanağınız olacaktır. Birçok anket, size yalnızca fikirlerinizi paylaşmanız için size puan sunmaktadır ve yeterli puanı topladığınızda, bunları PayPal aracılığıyla Nakit olarak kullanabilirsiniz!FikirPazarıFikirPazarı, size anketlerimizde fikirlerinizi paylaşma fırsatı sunmaktadır. Ardından, şirketler ve kuruluşlara, ihtiyaçlarınızı anlama ve size ihtiyaçlarınıza uygun ürün ve hizmetler sunma konusunda yardımcı olma olanağınız olacaktır. Birçok anket, size yalnızca fikirlerinizi paylaşmanız için size puan sunmaktadır ve yeterli puanı topladığınızda, bunları PayPal aracılığıyla Nakit olarak kullanabilirsiniz!

  FikirPazarı, sadece anketlere katılma isteğinizi ödüllendirmekle kalmayıp, heyecan verici ödüller kazanma şansınızı artıran pek çok özel promosyon ve ödül de düzenlemektedir. HEMEN KAYDOLUN
 • Ödüller, anketleri cevaplamak için ayırdığınız zaman karşılığında Toluna’nın size puan olarak sunduklarıdır. Bu ödülleri hediye çekiliş biletleri, hediye çeki ya da e- hediye çekleri ve hatta nakit para ödülüne kadar bir çok farklı şekilde değerlendirebilirsiniz. Kayıt olmak, profil anketlerinizi doldurmak gibi basit işlerden de puan kazanırsınız.TolunaToluna, kendini sizin sesinizi duyurmaya adamış online bir topluluktur! Anketlere katılarak dünyanın önde gelen ürün ve hizmet sağlayıcılarına ne düşündüğünüzü söyleyin ve ödüller kazanın. Toluna üzerinde oluşturacağınız mini-anketler ve görüş konuları aracılığıyla düşüncelerinizi ifade edebilirsiniz. Başkaları ne düşündüğünüzü bilsin ve sizinle aynı fikirde olanları keşfedin. Toluna üzerinde oluşturmuş olduğunuz poll ve görüş konuları kişisel blog sitenizde ya da internet sayfanızda da yer alabilir.

  Ödüller, anketleri cevaplamak için ayırdığınız zaman karşılığında Toluna’nın size puan olarak sunduklarıdır. Bu ödülleri hediye çekiliş biletleri, hediye çeki ya da e- hediye çekleri ve hatta nakit para ödülüne kadar bir çok farklı şekilde değerlendirebilirsiniz. Kayıt olmak, profil anketlerinizi doldurmak gibi basit işlerden de puan kazanırsınız. KAYIT OL
 • GlobalTestMarket'in bir üyesi olarak, fikrinizi almak istiyoruz ve bunun için sizi ödüllendireceğiz!Global Test MarketTamamladığınız ücretli çevrimiçi anketler, en iyi şirketlerin ürün ve hizmetlerinin gelişimini doğrudan etkiler. Fikrinizi bizimle paylaşarak bugün bir fark yaratın ve piyasanın geleceğini şekillendirmeye yardımcı olun.

  GlobalTestMarket, tamamladığınız her çevrimiçi anket için sizi ödüllendirecektir. GlobalTestMarket, MarketPoints'in yanı sıra çekiliş girdilerini de günlük ve aylık para aktarımına dönüştürür. 1,000 MarketPoints'e ulaştığınızda, bakiyenizi 50 ABD doları karşılığı paraya çevirebilirsiniz. Nakit para ödüllerinin ödenmesi için çekiliş talihlileri ile doğrudan irtibat kurulacaktır. GlobalTestMarket'e katılın
 • MySurvey, pazar araştırma çalışmalarına gönüllü olarak katılan bireyler için hazırlanmış bir tüketici panelidir. MySurvey, panel üyelerinin online araştırmalara katılabileceği, bilgilerini güncelleyebileceği ve kazandığı puanları hediyeler ve hayır kurumlarına bağış için çevirebileceği bir web sitesidir.MySurveyMySurvey, pazar araştırma çalışmalarına gönüllü olarak katılan bireyler için hazırlanmış bir tüketici panelidir. MySurvey, panel üyelerinin online araştırmalara katılabileceği, bilgilerini güncelleyebileceği ve kazandığı puanları hediyeler ve hayır kurumlarına bağış için çevirebileceği bir web sitesidir.

  MySurvey'de tüketici düşünceleri önemli bir yer teşkil eder. Yenilikler, tüketici görüşleri araştırmalarından esinlenilerek gerçekleşir. Bunlara hava yastığı, kilitlenmeyi önleyici fren sistemi, kredi kartı nakit ödülleri ve çocuk emniyet kapakları ve birkaç isim daha eklenilebilir. Bu sonuçlar, Financial Times, Wall Street Journal, Time ve diğer uluslararası basında düzenli olarak yayınlanmaktadır. ŞİMDİ KATİLİN
 • American Consumer Opinion – anketleri online doldurarak para kazanınAmerican Consumer OpinionPanelin kayıtlı katılımcılarından her biri, her ayda bir düzenlenen 250$ çekilişine katılır. Kısa bir anketi yanıtlarsanız, nakit para çekilişine katılacaksınız. Tam bir anketin katılımcısı olursanız genelde 4$’dan 50$’a kadar kazanabilirsiniz.
  Üyelik kaydınızı yapın.
 • MintVine, dünya çapındaki binlerce firmaların ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi ve fikir toplayan piyasa araştırmacılarının toplumudur. Katılımcılara, Internet piyasa araştırmaları için ödemeler nakit olarak yapılır.MintVineMintVine, dünya çapındaki binlerce firmaların ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi ve fikir toplayan piyasa araştırmacılarının toplumudur. Katılımcılara, Internet piyasa araştırmaları için ödemeler nakit olarak yapılır.

  Anketlere katılma karşılığı, ileride PayPal hesabına nakit olarak transfer edilebileceğin puanları biriktireceksin. Puanları, sorgulamalara katılmak, panele arkadaşlarını davet etmek ve seçkin firmaların tekliflerini kullanmakla da biriktirebilirsin.
  Üyelik kaydınızı yapın.
 • MySoapBox anketlerine katılma karşılığı, hesabında biriktirebileceğin puanları alacaksın.MySoapBoxMySoapBox paneli ise, piyasa araştırmaları ve paneldeki aktiviteleri yoluyla kendi fikirlerini dile getirmelerine olanak veren katılımcılarının İnternet toplumudur. Firma, araştırma branşında 30 yılı aşkın tecrübeye sahip olup MySoapBox panelinin bütün kullanıcıları için dostane olması için elinden geleni yapmaktadır.

  MySoapBox anketlerine katılma karşılığı, hesabında biriktirebileceğin puanları alacaksın. 25.000 puan biriktirince seçkin partnerlerden armağan alabileceksin.
  Kaydol
 • whatusersdo - Sen de Internet kullanıcılarının genel paneline katılın ve web sayfalarını test etmekten para kazanın.whatusersdoSen de Internet kullanıcılarının genel paneline katılın ve web sayfalarını test etmekten para kazanın. Her test karşılığında 8 ABD Doları (İngiliz Pound veya Avro) kazanabileceksin.

  Whatusersdo paneli; web sayfası sahiplerinin, kullanıcılarının içeriğini nasıl değerlendirdiklerini öğrenmek istedikleri için WWW sayfaları gibi web sayfaları veya interaktif içeriklerinin test edilmesi amacıyla kurulmuştur. Fikirlerini yüksek sesle dile getirebilir biriysen testlere katılma şansı olan tam bir kişisin. Testleri yapmaya müsait biri olarak onaylanırsan katılabileceğin testlerle ilgili bilgileri mail yoluyla alacaksın. Web sayfalarının testi, fikirlerini ses cihazına kaydetmeni ve web sayfasındaki aktivitelerini kağıda dökmeni gerektirir. Test süresi genelde 20 dakikadır.
  ŞİMDİ KATİLİN
 • spiderMetrix dolduracağınız her bir anket karşılığında ödeme yaparspiderMetrixspiderMetrix, örümcek puanlarının (spiderPoints) toplanmasına dayalı Avustralya asılllı örümcek oyunudur. Ancak her ne kadar dışarıdan oyun gibi görünse de burada gerçek fikirlerin belirtilmesi ve gerçek paranın kazanılması söz konusudur. Toplanan puan hediye çekleri veya PayPal hesabınıza aktarılan nakit para ile değiştirilebilir. 300 puan karşılığında 50 Avustralya dolarını alacaksınız. Burada, kısa ve uzun, birçok çeşit anket ile yarışma ve çekilişleri bulabilirsiniz. Üyelik kaydınızı yapın.
 • İnterneti ve çevreyi olumlu yönde etkileyinPermissionResearchPermissionResearch 2 milyon kişilik çevrimiçi pazar araştırma topluluğu olup üyelerinin internet ağıda sergilerdikleri davranışlar ile ilgili olan analizleri yapar. Panele katılım, araştırma ve anketten daha fazlasını ifade eder, çevreyi olumlu yönde etkilemek demektir. Her bir yeni üyesinin kaydolmasıyla birlikte PermissionResearch şirketi bir ağacı eker. Siz de ağacınızı ekin... Üyelik kaydınızı yapın.
 • OpinionSquare’de nakit para ile hediye kazanın!OpinionSquareOpinionSquare panelinde, cep telefonlarından başlayarak dondurma tadında bitirerek belirli konularda fikrinizi belirtebilirsiniz. Bunun karşılığında kıymetli ödül, nakit para ve yüksek nakit para çekilişi kuponları ile değiştirebileceğiniz puanları birkitiriyorsunuz. Halizazırda, panele katılımdan elde edilebilen imkanların çoğundan sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde ve Kanada’da oturanlar faydalanabiliyorlar. Üyelik kaydınızı yapın.
 • Technology Advisory Board – internet görüşmeleri ve uzmanlık gerektiren anketlerTechnology Advisory Boardİnternet görüşmelere ve uzmanlık gerektiren anketlere katılarak fikirlerinizi belirtin. Kısa bir ön anketi doldurmanız, nakit para çekilişlerine katılabilme imkanınızı sağlar. Standart anketi doldurursanız 10$’dan 200$’a kadar kazanabilirsiniz. Ayrıca portalin üyelerinden her biri, her ayda bir düzenlenen toplam 250$ değerindeki nakit ödül çekilişine katılır.
  Üyelik kaydınızı yapın.