AGENCJE BADAWCZE

Pracownicy agencji badawczych, a zwłaszcza ich właściciele będą dwoić się i troić aby dopasować swój repertuar do gustu klientów. Dobrze się zastanów, zanim dokonasz wyboru agencji - możesz spaść na cztery łapy, albo się przejechać...

Firmy badawcze różnią się między sobą pod wieloma względami. Niektóre z nich specjalizują się w konkretnych metodach badawczych (np. wywiady telefoniczne, Mystery Shopper, semiotyka) lub też skupiają swoją działalność na specyficznych rynkach (agro, budownictwo, oglądalność TV, prasa, media, sport, gastronomia, rynek farmaceutyczny, medyczny, wydawniczy).
Dobra agencja badawcza może być oknem na szeroki świat konsumpcji, światełkiem w tunelu rynkowych przepychanek. Jeśli podejmiesz właściwą decyzję, wiele Ci się rozjaśni i wyprostuje się wiele ścieżek, którymi podąża Twoja firma. W związku z powyższym prezentujemy na tej stronie listę agencji, które oferują swoje usługi w zakresie rynkowych przedsięwzięć badawczych. Niektórzy "wróżbici" przepowiadają, że w przyszłości nastąpi całkowite wchłonięcie agencji badawczych przez wielkie korporacje, czego efektem będzie jeszcze większa "specjalizacja" - wówczas wchłonięci badacze będą przeprowadzać badania tylko i wyłącznie na potrzeby danej korporacji. Już teraz coraz częściej daje się zauważyć zacieśnianie współpracy na linii badacz - klient. No cóż, korzystajmy z agencji badawczych, póki jeszcze isnieją w obecnej postaci ;)


HUMANGRAPH

"...HumanGraph jest profesjonalną agencją badań marketingowych, która oferuje w pełnym zakresie: badania jakościowe, badania ilościowe, badanie typu tajemniczy klient, (mystery shopping/mystery shopper), badania eye tracking, CATI, CAWI, CAPI oraz szereg autorskich rozwiązań badawczych - swoim zasięgiem obejmujemy całą Polskę i rynki międzynarodowe. Stale rozwijamy naszą ofertę, wprowadzając kolejne metody i techniki badawcze. Zakres naszej oferty wzbogaciliśmy o badania Eye Tracking. Nasza działalność nie ogranicza się do realizacji badań marketingowych. Udostępniliśmy również pakiet usług obejmujący warsztaty kreatywne dla pracowników działów marketingu, sprzedaży, doradztwo w zakresie rozwoju produktów i usług oraz badania kultury organizacyjnej..."

BIOSCOPE

"...Dbamy o to by projekty badawcze jednoznacznie i wyczerpująco odpowiadały na pytania stawiane przez naszych Klientów. Wartością metod bioscope® jest możliwość bezpośredniego przełożenia wniosków i rekomendacji na codzienne decyzje biznesowe. Wieloletnie doświadczenie naszego zespołu sprawia, że doskonale rozumiemy potrzeby osób odpowiedzialnych za zarządzanie markami, komunikację, wprowadzanie produktów oraz organizację procesu sprzedaży. Metody bioscope® integrują podejście neuromarketingowe z klasycznymi miarami jakościowymi i ilościowymi, dzięki czemu docieramy w głąb umysłów konsumentów i słyszymy więcej niż oni sami potrafią nam powiedzieć. Jednocześnie skupiamy się na aspektach ważnych dla naszych Klientów, szanując ich czas i budżety..."

IQS

"...W IQS zwiększamy użyteczność badań poprzez przekładanie wyników w konkretne działania. Nasz doświadczony zespół oraz rozwinięta infrastruktura to gwarancja trafnej diagnozy i doboru narzędzi ukierunkowanych na rozwiązanie problemu naszego Klienta. Dzięki temu nasze badania to strategiczne procesy, ściśle dobrane pod konkretny problem. Dzięki naszym autorskim badaniom pomożemy Ci wzmocnić equity, zrozumieć target oraz zwiększyć skuteczność. Możesz też liczyć na szybkie odpowiedzi. Dostosowując się do problemu Klienta korzystamy z najszybszego na rynku omnibusa IQS 96, nowoczesnej platformy do badań on-line i off-line, a także kompilacji badań jakościowych (FGI, IDI) i ilościowych (CATI, CAWI, CAPI)..."

IMAS INTERNATIONAL

"...Nasza firma jest częścią międzynarodowej sieci instytutów badania rynku i opinii społecznej – IMAS International – i zalicza się do kilkunastu największych firm badawczych w Polsce. Dysponujemy doświadczoną kadrą specjalistów z zakresu psychologii społecznej, zarządzania, statystyki i marketingu oraz ogólnopolską siecią ankieterów i koordynatorów. Nasz potencjał organizacyjny pozwala na sprawne i skuteczne przeprowadzanie wszelkiego typu badań rynkowych, a jednocześnie na indywidualną formę współpracy z każdym klientem. Odpowiadając na wyzwania rynku od ponad dziesięciu lat stale rozwijamy naszą działalność badawczą w nowych obszarach. Wdrażamy nowe technologie i procedury, aby rzetelnie badać rynek, gruntownie analizować pomiary oraz wskazywać naszym klientom efektywne kierunki działań..."

BIOSTAT

"...BioStat to nowoczesna firma badawcza od ponad 10 lat oferująca swoim Klientom usługi badawcze i konsultingowe w różnych obszarach społeczno-gospodarczych. Misją firmy BioStat jest umożliwienie Klientom osiągnięcia maksymalnego wzrostu wartości przedsiębiorstwa poprzez optymalne wykorzystanie informacji. W tym celu dostarczamy najwyższej jakości usługi z zakresu badań marketingowych, rynku i opinii, społecznych, ewaluacyjnych. Tworzymy zespół złożony z doświadczonych ekspertów, statystyków, data managerów i analityków, zajmujących się zagadnieniami praktycznego zastosowania metod badawczych w biznesie..."

ATENA RESEARCH & CONSULTING

"...Jesteśmy agencją badawczą z nowymi, indywidualnymi rozwiązaniami. Jednocześnie pełnimy rolę wsparcia biznesowego dla małych i dużych przedsiębiorstw. Prowadzimy badania rynku, analizy danych rynkowych, budujemy strategie i wiele, wiele innych... Atena Research & Consulting to zespół wyjątkowych ludzi – kreatywnych, utalentowanych i zdeterminowanych pasjonatów, badaczy i strategów. Budujemy od lat najlepsze strategie i badania marketingowe, bo kochamy to robić. Dzięki ogromnej wiedzy o rynku i konsumencie, stosowaniu wyszukanych rozwiązań badawczych, strategicznym kompetencjom i wysokim umiejętnościom interpretacyjnym, pozwalamy naszym Klientom odkrywać i interpretować świat konsumenta na nowo..."

INSTYTUT BADAŃ POLLSTER

"...Instytut Badań Pollster specjalizuje się w wykonywaniu badań metodą CAWI (Computer Assisted Web Interviewing) – wywiadów przeprowadzanych za pośrednictwem internetu. Badania prowadzimy między innymi metodą Real Time Sampling – metoda polegająca na wyświetlaniu ankiet badawczych użytkownikom Internetu. Emisja ankiet odbywa się na ponad 500 współpracująch portalach, które posiadają ponad 95% zasięgu polskiego Internetu (badanie Megapanel PBI/Gemius). Ta metoda umożliwia zbadanie ogółu Internautów jak i konkretnej grupy osób, np. klientów bankowości elektronicznej, czy osób w wieku 15-25 lat..."

IZMAŁKOWA CONSULTING

"...Jesteśmy pierwszą firmą w Polsce, która specjalizuje się w badaniach etnograficznych. Nasza metodologia opiera się na klasycznych technikach z dziedzin etnografii, antropologii i psychologii, które zaadoptowaliśmy na potrzeby marketingu i biznesu. Nie polegamy na wyjętych z kontekstu słowach konsumentów – my badamy ich rzeczywiste zachowania, zwracając szczególną uwagę na motywujące je przekonania, postawy i emocje. Zdajemy sobie sprawę, że tradycyjne badania często nie spełniają swojej funkcji. Dla nas etnografia jest jedyną naprawdę skuteczną metodą badawczą – miedzy innymi dlatego, że prowadząc wywiady i uczestnicząc w rozmowach posługujemy się językiem prawdziwych ludzi, a nie żargonem marketingowym. W naszym doświadczeniu, to sprzyja tworzeniu skutecznych strategii..."

ISA INSTYTUT ANALIZY SENSORYCZNEJ

"...Jesteśmy pasjonatami wiedzy, którą dostarczają nam zarówno projekty rozwojowe, jak i marketingowe. Stale rozwijamy nasze umiejętności bazując na zmianach rynku. Aby realizować swoją misję, tworzymy zgrany i doświadczony zespół, odpowiadający na nurtujące Klientów pytania, poprzez łączenie wiedzy marketingowej, technologicznej i naukowej. W ISA nieustannie inwestujemy w urządzenia i oprogramowania, na których pracujemy. Jedną z naszych najważniejszych wizytówek jest własne wyposażenie laboratorium..."

DIVE POLSKA

"...DIVE Polska to pierwsza firma świadcząca usługi z zakresu rozwoju i zarządzania obsługą klienta w Polsce i krajach bałtyckich. Specjalizujemy się w badaniach mystery shopping i satysfakcji klienta oraz wykorzystywaniu ich wyników w praktyce zarządzania. Proponowane przez nas rozwiązania opierają się na założeniu, że same badania obsługi klienta (czyli zbieranie danych poprzez mystery shopping oraz badania satysfakcji klientów) nie są wystarczającym środkiem do osiągnięcia celu jakim jest poprawa jakości obsługi. Niezbędne jest odpowiednie zinterpretowanie danych i przekształcenie ich w wiedzę przydatną w funkcjonowaniu firmy oraz zastosowanie tej wiedzy w praktyce zarządzania. Jesteśmy z Państwem na wszystkich etapach tego procesu..."

RESEARCH PARK

"...Jesteśmy nowoczesną i dynamicznie rozwijająca się firmą działająca zgodnie z najnowszymi trendami na rynku badań marketingowych i społecznych. Od początku skutecznie realizujemy projekty badawcze zarówno o zasięgu lokalnym, krajowym jak i międzynarodowym wykorzystując pełne spektrum technik badawczych. Nasi eksperci świadczą dla Państwa usługi badawcze i doradcze w różnych obszarach społeczno-gospodarczych, dzięki doświadczeniu zdobytemu w największych instytutach badawczych w Polsce. Misją firmy jest umożliwienie klientom osiągnięcia maksymalnego wzrostu wartości przedsiębiorstwa poprzez optymalne wykorzystanie informacji, możliwe za sprawą dostarczenia najwyższej jakości usług z zakresu badań ilościowych i jakościowych..."

HELION RESEARCH

"...Helion jest firmą założoną w 2009 roku, która zajmuje się badaniami rynku i poziomem satysfakcji klienta. Chociaż Helion jest młodą firmą może pochwalić się zespołem doświadczonych pracowników z różnych środowisk i o różnym doświadczeniu zawodowym. Jesteśmy zespołem z solidną mieszankę doświadczonych, młodych i innowacyjnych pracowników. Mamy Community Managers, którzy zajmują się kontaktem z tajemniczymi klientami zarejestrowanymi w Helion. Mamy pracowników, którzy mają doświadczenie w tworzeniu projektów razem z interesującymi klientami. Innowacja jest dla nas bardzo ważna i dlatego nie możemy obejść się bez naszego działu specjalistów IT wizz. Oprócz tego HELION ma również menadżerów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży. Razem mamy doświadczenie w ponad 200 projektach badawczych w różnych gałęziach przemysłu na całym świecie. Nasza siedziba znajduje się w Belgii. Naszą ambicją jest usługa największym na świecie markom i przeniesienie ich na następny, wyższy poziom pozytywnych doświadczeń klienta..."

BEELINE RESEARCH&CONSULTING

"...BEELINE Research&Consulting powstało z pasji poznawania i odkrywania, realizowanej poprzez rzetelnie prowadzone badania marketingowe i analizy rynkowe. BEELINE oznacza najkrótszą drogę, która wiedzie przez świat konsumenta i prowadzi do trafnych decyzji biznesowych. Pomagamy naszym klientom zanurzyć się w tym świecie, odkrywać prawdziwe historie, zrozumieć ludzi i ich potrzeby, aby tworzyć dla nich najlepsze produkty i usługi. Od kilkunastu lat wykorzystujemy kombinację różnych charakterów do wyboru najlepszych rozwiązań w badaniach marketingowych, decyzjach biznesowych, czy nawet wystroju naszej sali fokusowej. Nasze ścieżki splotły się w dużych firmach badań rynku i opinii (Pentor Research International, TNS Polska), gdzie przez wiele lat z pasją i energią odkrywaliśmy i opisywaliśmy ludzkie zachowania, emocje i potrzeby..."

DOM BADAWCZY MAISON

"...W swojej pracy nastawiamy się przede wszystkim na pomoc Klientom w podejmowaniu trudnych decyzji. Jesteśmy butikiem badawczym założonym przez autorytet w dziedzinie badań konsumenta, Dominikę Maison, która nie tylko jest cenionym praktykiem, związanym z badaniami marketingowymi od ponad 20 lat, ale również autorem podręczników akademickich, książek popularno-naukowych i artykułów na ten temat. W naszym repertuarze znajdują się zarówno najnowsze, jak i powszechnie znane narzędzia. Wykorzystujemy zaawansowane i niestandardowe metody jakościowe oraz najnowocześniejsze pomiary oparte o wskaźniki fizjologiczne (eye-tracking, facetracking, EEG, czasy reakcji). Nasze rekomendacje są dopasowane do realiów rynkowych. Szukamy między słowami - wniosków nie opieramy na deklaracjach respondentów..."

ABM FAST SOLUTIONS

"...Agencja Badawczo-Marketingowa FAST SOLUTIONS jest profesjonalnym podmiotem badawczym wyspecjalizowanym w projektowaniu i realizacji skutecznych rozwiązań z zakresu badań rynku i opinii oraz ewaluacji i analiz. Projektujemy i realizujemy badania zarówno dla klientów biznesowych, w tym w szczególności dla podmiotów o ogólnopolskim zasięgu, jak i instytucji administracji państwowej i samorządowej. Nasze doświadczenie obejmuje ilościowe oraz jakościowe projekty badawcze wykonane dla takich firm jak PGNiG S.A., ARRIVA sp. z o.o., LIDL sp. z o.o. sp.k., SANBank i wielu innych. Jesteśmy ponadto stałym podwykonawcą dla wielu ogólnopolskich firm konsultingowych, a także uczelni. Dzięki kompleksowej ofercie usług i zespołowi skutecznych specjalistów, jesteśmy w stanie zaoferować Państwu rozwiązania szyte na miarę...."

INSE RESEARCH

"...INSE Research jest firmą badawczą, specjalizującą się w projektowaniu i realizacji badań marketingowych, społecznych i rynkowych. Jesteśmy interdyscyplinarnym zespołem ekspertów z dziedziny badania rynku, socjologii, psychologii, marketingu, ekonometrii, statystyki. Kierunkowe wykształcenie łączymy z praktycznym doświadczeniem w zakresie przygotowania i realizacji projektów badawczych oraz analizy i wdrażania wyników. Co nas wyróżnia: stanowimy wyjątkowe połączenie naukowej rzetelności i biznesowej energii, każde badanie rynku traktujemy jako projekt "szyty na miarę" celów i potrzeb klienta, zawsze dążymy da wypracowania wniosków, które będą naprawdę użyteczne, dzięki współpracy ekspertów z wielu dziedzin osiągamy efekt synergii, zaangażowanie, profesjonalizm, odpowiedzialność i uczciwość w działaniu to filary naszej pracy..."

MARKET RESEARCH WORLD

"...Nasze usługi kierujemy do wszystkich zainteresowanych realizacją badań rynku i opinii publicznej. Prezentujemy Państwu ofertę współpracy w zakresie marketingu, problemów społecznych, analiz rynkowych, ewaluacji oraz wielu innych. Wieloletnie doświadczenie oraz zdobyta wiedza czynią nas atrakcyjnym partnerem w biznesie. Znamy prawdziwą wartość informacji. Nasze działania bazują na ciągle aktualnym powiedzeniu: „przewagę w biznesie, codziennej pracy oraz w życiu, w porównaniu z innymi jednostkami zapewnia wiedza”. My wiemy..."

PBM POLAND

"...Firma PBM Poland - Pracownia Badań Marketingowych zajmuje się realizacją badań marketingowych i analiz rynkowych. Jesteśmy niewielką firmą, z bogatym doświadczeniem badawczym. Wykonujemy m.in. badania: ilościowe, jakościowe, sondażowe, pogłębione, grupowe, eksperckie, omnibusowe. Firma PBM Poland przygotowała dla Państwa cały wachlarz usług, dzięki którym możecie Państwo zmniejszyć niepewność w podejmowaniu decyzji i ryzyko działania. Swoją ofertę kierujemy do firm oraz instytucji, które już dawno zauważyły, że wiedza i sprawdzona informacja to klucz do sukcesu, jak i Klientów, którzy dopiero zaczynają doceniać znaczenie badań rynkowych...."

PBS

"...Instytut PBS jest największą polską firmą badawczą. Oferujemy pełen zakres badań opinii i rynku we wszystkich technikach ilościowych i jakościowych. Do grona naszych największych klientów należą wiodące firmy z branż: telekomunikacyjnej, energetycznej, finansowej, edukacyjnej oraz dóbr szybkozbywalnych (FMCG) i trwałych. PBS kontynuuje także aktywność w dziedzinie badań społecznych, prowadząc projekty z zakresu rynków pracy, badania nastrojów społecznych oraz ewaluacje programów społecznych...."

EEI MARKET RESEARCH

"...EEI Market Research dzięki 17-to letniej obecności na polskim rynku badawczym posiada niepowtarzalne doświadczenie w projektowaniu i realizacji badań marketingowych. Zespół doświadczonych badaczy charakteryzuje łączenie najnowszej wiedzy rynkowej, ekonomicznej i metodologicznej z psychologią konsumenckich zachowań rynkowych. Wysokie kwalifikacje zespołu umożliwiają indywidualne, nastawione na potrzeby klienta, projektowanie badań ilościowych i jakościowych. Prezentowane wyniki badań konsumenckich zawsze wzbogacamy o konsulting marketingowy lub strategiczny..."

KINOULTY & PARTNERS

"...Jesteśmy znani z kreatywności i elastyczności; mamy wiele sprawdzonych narzędzi badawczych, ale nie zakładamy, że dzięki nim otrzymamy odpowiedź na wszystkie pytania. Aby uzyskać optymalne rozwiązania, łączymy metodologie ilościowe z jakościowymi, wywiady bezpośrednie z internetowymi, czy badania konsumenckie z B2B. Prowadzimy wywiady w domach w punktach centralnych, w miejscu pracy, wywiady exit polls i w trakcie zakupów, z dzienniczkami, wywiady z ankietami papierowymi oraz elektronicznymi, a także wszystkie możliwe kombinacje powyższych - zrobimy wszystko, co konieczne, by dotrzeć do właściwych respondentów!..."

SW RESEARCH

"...Jesteśmy firmą, która stawia czoła wyzwaniom świata. Prowadzimy badania wykorzystując najnowsze technologie i świeże podejście do nowych problemów badawczych. W swojej działalności SW Research łączy wiedzę z zakresu nauk społecznych i ścisłych, oraz kompetencje w obszarze technologii informatycznych. Oferta SW Research to komfort pracy z doświadczonymi badaczami, gwarantującymi wysoką jakość wykonywanych badań, przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań informatycznych..."

MARKET RESEARCH TECHNOLOGIES

"...Market Research Technologies - MRtec Sp. z o.o. jest firmą specjalizującą się w realizacji badań marketingowych. Doświadczony zespoł badawczy działa na polskim rynku badawczym od ponad 10 lat. Wyróżnia się połączeniem tradycyjnych metod badawczych z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii. Dostarczamy kompleksową wiedzę i systemy w zakresie innowacyjnych technlogii badań marketingowych. Realizując projekty dla wielu organizacji zdobyliśmy duże doświadczenie w obszarze projektów rozwojowych, badawczych a także narzędzi HR/MR..."

LBS LOKALNE BADANIA SPOŁECZNE

"...Oferujemy pełen zakres usług badawczych: badania ilościowe na próbach reprezentatywnych statystycznie, ale również "rozumiejące", pogłębione analizy jakościowe. Nieco upraszczając, pomiary ilościowe służą do określenia zasięgu, natężenia i charakteru różnych zjawisk - za pomocą liczb, procentów czy wskaźników. Z kolei badania jakościowe dostarczają zupełnie innych, bardziej szczegółowych informacji o analizowanych problemach: nie zawsze uświadomionych, a czasami ukrytych motywacjach, sposobach myślenia i zachowaniach respondentów, podzielanych przez nich emocjach, aspiracjach, wartościach, celach czy postawach życiowych..."

IRCenter

"...IRCenter to jedna z pierwszych na polskim rynku agencji badawczych skoncentrowanych na łączeniu perspektyw badawczych i technologicznych. Dzięki innowacyjnemu podejściu do danych pochodzących z mediów cyfrowych oraz współpracy z wiodącymi dostawcami technologii marketingowych, firma była w stanie wdrożyć nowe metodologie badawcze (m.in. badanie mediów społecznościowych czy badanie SEO/SEM), które stanowią efektywne dopełnienie tradycyjnych technik badawczych (ankiety internetowe, badania jakościowe, badania ilościowe). Misją IRCenter jest dostarczanie konkretnych i gotowych do wdrożenia insightów i rekomendacji, które mają na celu wzrost biznesu z mediów cyfrowych naszych Klientów (profitable decisions)..."

MARECO POLSKA

"...Ośrodek badania rynku i opinii MARECO Polska powstał w 1993 roku. Jest jednym z kilku ośrodków w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, powiązanych z austriackim Instytutem Gallupa. Nasza firma oferuje pełną obsługę badań rynku: badania ilościowe, badania jakościowe, desk research, mystery shopper, badania etnograficzne, testy eksperymentalne. Naszym celem jest utrzymanie reputacji firmy kompetentnej, rzetelnej i uczciwej. Chcemy, aby Państwo mieli poczucie, że wynikom badań, które otrzymujecie, możecie w pełni zaufać i mogą one stanowić rzetelną podstawę decyzji społecznych i biznesowych..."

KAJARY

"...Jesteśmy niezależną prywatną firmą badawczą działającą na rynku polskim od 2011 roku. Oferujemy szeroki zakres badań marketingowych i rynkowych. Zajmujemy się badaniami rynkowymi i marketingowymi na terenie całego kraju. Prowadzimy badania dla polskich i zagranicznych firm. Najważniejszym celem dla Nas jest zadowolenie Klientów. Podejmujemy nowe wyzwania w celu przygotowania produktu odpowiadającemu w pełni oczekiwaniom Naszych Klientów. Umożliwiamy skomponowanie produktu na miarę oczekiwań Naszych Klientów, uwzględniamy indywidualne interesy i oczekiwania Naszych Klientów. Jakość i innowacyjność naszych usług oraz stabilna pozycja na rynku zapewniają Naszym Klientom najlepszą jakość na najwyższym poziomie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą badawczą..."

QUALIFACT. BADANIA RYNKOWE I DORADZTWO

"...Firma QUALIFACT. Badania rynkowe i doradztwo została utworzona w 2006 r. przez grupę naukowców pracujących wcześniej w innych przedsiębiorstwach badawczych. Dzięki interdyscyplinarności wykorzystywanej wiedzy możemy zaoferować najbardziej zaawansowane badania ilościowe i jakościowe, a także najnowsze, unikalne narzędzia analizy danych. O wyjątkowości QUALIFACT decyduje zespół ludzi mających wieloletnie doświadczenia w badaniach marketingowych, badaniach naukowych oraz doradztwie gospodarczym. Dzięki temu możemy Państwu zagwarantować profesjonalne usługi i doradztwo...."

CBM TEST

"...CBM Test jest agencją badawczą założoną w 2000 roku. Od początku naszej działalności specjalizujemy się w badaniach rynku zawiązanych z satysfakcją klientów, satysfakcją pracowników i jakością obsługi. Od wielu lat jesteśmy liderem badań Mystery Shopping. Co roku realizujemy blisko 40 000 obserwacji tego typu. Nasze doświadczenie to nie tylko projektowanie i realizacja badań jakości obsługi ale również doradztwo w zakresie tworzenia i modyfikacji standardów obsługi Klienta oraz wdrażania programów badania jakości. Ponadto w swojej ofercie posiadamy pełen zakres badań rynku. Badania rynku jakie realizujemy to między innymi: badania jakościowe (FGI, IDI), badania CATI, badania CAWI, badania opinii pracowniczej..."

SYNERGIA BADANIA ANALIZY DORADZTWO

"...Działamy w branży badawczej od 1997r. i mamy na swoim koncie wiele projektów badawczych i doradczych zarówno dla polskich jak i zagranicznych firm i instytucji, dzięki czemu możemy dzielić się bogatym doświadczeniem i wiedzą, które przekładają się na wysoką efektywność pracy. Realizujemy: badania marketingowe dla przedsiębiorstw i start up-ów, badania społeczne w zakresie: przedsiębiorczości, edukacji, rynku pracy, oczekiwań mieszkańców miast i gmin, badania ewaluacyjne, doradztwo marketingowe dla przedsiębiorstw i osób zakładających działalność gospodarczą, szkolenia biznesowe z zakresu marketingu i badań marketingowych..."

BCMM BADANIA MARKETINGOWE

"...BCMM - badania marketingowe, sp. z o.o. to niezależny, profesjonalny instytut badań marketingowych, działający od 1995 r. BCMM prowadzi projekty badawcze, których wyniki wykorzystywane są bezpośrednio przez przedsiębiorstwa zarówno do budowania, weryfikacji czy też implementacji strategii działania na rynku jak i do kreowania i/lub kontroli efektywności zastosowanych instrumentów marketingowych. BCMM oferuje szeroki zakres metod badawczych, umiejętnie dostosowywanych do indywidualnych potrzeb klientów..."

ARKET BADANIA RYNKU

"...Agencja badania rynku ARKET to doświadczenie w branży i elastyczność firmy o płaskiej strukturze w jednym. Bardzo dobrze znamy się na tym, co robimy. Świadczy o tym liczba zrealizowanych projektów oraz zadowolenie naszych klientów. Dbamy o różnorodność doświadczeń i kierunków wykształcenia członków zespołów projektowych po to, by wnioski z badań oraz rekomendacje niosły dla klientów ARKET wysoką użyteczność biznesową. Każdy projekt jest dopasowany do potrzeb klienta i jego firmy i realizowany przez 2-5 osobowe zespoły projektowe..."

BBS OBSERWATOR

"...Biuro Badań Społecznych OBSERWATOR zostało założone w 1997 roku. Posiadamy koordynatorów i ankieterów na terenie całej Polski (na terenie wszystkich województw pracuje dla nas 20 koordynatorów i ok. 200 ankieterów). Oferujemy pełny zakres usług badawczych, a nasza specjalność to badania ad hoc (ilościowe, jakościowe). Na każdym etapie badania - od konceptualizacji problematyki badawczej, poprzez wybór metody, na analizie danych kończąc - zawsze dostosowujemy się do specyficznych i indywidualnych potrzeb naszych klientów. Zebrany w trakcie badań materiał zawsze poddajemy gruntownej weryfikacji. Pragniemy podkreślić, że nasza firma przestrzega ustawy o ochronie danych osobowych, a w trakcie realizacji badań stosuje się zawsze do kodeksu ESOMAR..."

CEM INSTYTUT BADAŃ RYNKU I OPINII PUBLICZNEJ

"...Oferujemy pełny zakres badań marketingowych i badań opinii publicznej. Ponadto dysponujemy zestawem specjalnych metod badań marketingowych o nazwie Better Insight Strategy®, które umożliwiają tworzenie systemu informacji marketingowej w przedsiębiorstwach i instytucjach. Jesteśmy członkiem OFBOiR, organizacji strzegącej standardów profesjonalnych i etycznych w badaniach rynku, a Elżbieta Lesińska, prezes zarządu, jest członkiem ESOMAR (Europejskie Stowarzyszenie Badaczy Opinii Publicznej i Rynku). Działamy w skali ogólnopolskiej a także organizujemy badania międzynarodowe w krajach Środkowej i Wschodniej Europy. Dysponujemy systemem CATI (komputerowy system wspierania wywiadów telefonicznych) oraz CAWI (system do badań internetowych)..."

HOLDING PROFIT

"...Holding Profit Agencja Badania Rynku i Opinii świadczy usługi w zakresie: badania ilościowe – techniki zbierania danych wszystkie, badania jakościowe (FGI, IDI i pozostałe), testy konsumenckie, In Home, studyjne, laboratoryjne; CLT, Sensoryczne. Badania produktu, cen, reklamy, etykiet, opakowań, nazwy; wszechstronne badania dla marki, badania sieci dystrybucji i półki sklepowej; Mystery Shopping, badania satysfakcji, badania eksperckie, konsumenckie, B2B, lekarzy i farmaceutów, analizy rynku, udziały, potencjał; badania popytu; prognozy rynkowe..."

IBP RESEARCH

"...Naszą misją jest tworzenie obrazu rynku, dostarczanie informacji i doradzanie przedsiębiorstwom i instytucjom, aby mogły poznać zmienne otoczenie branżowe i świadomie kreować swą obecność na wybranych obszarach produktowo-rynkowych. Po pierwsze pomagamy w podejmowaniu decyzji; poprzez badania marketingowe, analizy rynku, doradztwo strategiczne i operacyjne, analizy organizacyjne i ekonomiczne. Po drugie pomagamy we wdrażaniu decyzji; poprzez budowanie planów roboczych, organizowanie i nadzorowanie działań, szkolenia. Zasadniczym obszarem naszej działalności są zaawansowane projekty dla branż chemia, budownictwo, sieci handlowe..."

VRG STRATEGIA

"...Instytut VRG Strategia jest niewielką specjalistyczną firmą badawczą realizującą zarówno standardowe jak i nietypowe projekty badawcze w dziedzinie marketingu gospodarczego i społecznego. Prowadzimy badania zarówno w skali regionalnej jak i ogólnopolskiej. Oprócz prac dla stałych klientów Instytut VRG Strategia realizuje od kilku do kilkunastu większych projektów badawczych rocznie. Każdy z tych projektów jest jednak traktowany indywidualnie, często z powołaniem dodatkowych ekspertów w danej dziedzinie. Takie podejście sprawia, iż firma nasza wykonała szereg projektów, które nie wzbudziły zainteresowania znacznie większych ośrodków badawczych lub wyniki osiągnięte przez te ostatnie nie były zadawalające dla klientów mających specyficzne potrzeby..."

PMR RESEARCH

"...PMR Research jest wyspecjalizowanym działem badawczym PMR, brytyjsko-amerykańskiej firmy dostarczającej informacji rynkowych oraz usług badawczych i konsultingowych firmom zainteresowanym rynkami Europy Środkowej, Południowej i Wschodniej, a także innymi rynkami wschodzącymi. Realizujemy ponad 300 projektów badawczych i konsultingowych rocznie. Zatrudniamy około 100 doświadczonych profesjonalistów, płynnie mówiących w sumie ponad 15 językami. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i ekspertom nastawionym na osiąganie celu, zapewniamy naszym klientom rzetelne, aktualne informacje, na podstawie których mogą podejmować trafne strategiczne decyzje biznesowe..."

BBM BIURO BADAŃ MARKETINGOWYCH

"...W naszej ofercie znajdują się badania ilościowe jak i jakościowe, wykonywane różnymi metodami i technikami badawczymi. Specjalizujemy się w badaniach ilościowych realizowanych techniką wywiadu bezpośredniego „face to face”, oraz techniką wywiadu telefonicznego „CATI - Computer Assisted Telephone Interviewing”. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i profesjonalizmowi, Biuro Badań Marketingowych zyskało liczną rzeszę zadowolonych Klientów i zaliczane jest do czołowych firm badawczych w Polsce. Realizujemy badania na terenie Polski oraz w krajach Unii Europejskiej..."

ASM CENTRUM BADAŃ I ANALIZ RYNKU

"...ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku to polska firma działająca od 1996 r. w kraju i w Europie. Posiadamy status centrum badawczo-rozwojowego. Działamy w następujących obszarach: marketingowe badania i analizy rynku dla przedsiębiorstw, gotowe raporty rynkowe, badania i projekty na zlecenie instytucji publicznych, nowatorskie projekty międzynarodowe, Branżowe Programy Promocji Ministerstwa Gospodarki, klastry i stowarzyszenia sektorowe. Tworzymy zespół badawczy, łączący wiedzę z takich dziedzin jak: socjologia, psychologia, ekonomia, zarządzanie i marketing, statystyka, ekonometria..."

MEDIA-TOR BADANIA RYNKU

"...Media-tor to założona w 1996 roku pierwsza łódzka firma badawcza specjalizująca się w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw. Posiadamy doświadczenie w prowadzeniu różnorodnych typów badań marketingowych, wykorzystujących metody jakościowych i ilościowych. Od początku istnienia realizujemy badania opinii publicznej, satysfakcji ze świadczonych usług, testy produktów i opakowań, badania rynku, konsumenckie, testy promocji, reklam oraz wiele innych..."

QUESTION MARK

"...Question Mark jest biurem badań społecznych, które powstało z myslą o sektorze kultury. Posiadając zaplecze naukowe z obszaru socjologii, kulturoznawstwa, marketingu oraz doświadczenie w zarządzaniu kulturą, precyzyjnie łączymy tradycje Łódzkiej Szkoły Metodologicznej ze zmieniającymi się oczekiwaniami instytucji szeroko rozumianej kultury. Kultura jednak to nie tylko działalność artystyczna, to także środowisko w którym żyje człowiek, dlatego nasze spektrum badawcze obejmuje również obszar zwiazany między innymi z sektorami polityki i mediów..."

INTERNATIONAL SERVICE CHECK

"...W ciągu kilkunastu lat doświadczeń w badaniach jakości obsługi klienta, INTERNATIONAL SERVICE CHECK przeprowadziło wiele projektów dla wielu znanych marek, począwszy od największych z listy Fortune 500, do małych i średnich firm na całym świecie. Najnowsze narzędzia analityczne i ogromna różnorodność Tajemniczych Klientów umiejscawia nas w ścisłej czołówce firm badawczych. Nasza konsekwencja w dostarczaniu dokładnych i wyczerpujących raportów naszym stałym klientom potwierdza naszą pozycję lidera w dziedzinie prowadzenia programów Mystery Shopping na świecie..."

CBS ULTEX ANKIETER

"...CBS Ultex Ankieter to firma zajmująca się badaniami rynku oraz opinii publicznej. Firma założona została i kierowana jest przez socjologów. Jesteśmy firmą realizującą wszystkie rodzaje badań rynkowych i społecznych. Od wielu lat prowadzimy badania diagnozujące jakość życia, czego owocem jest zestaw kilkudziesięciu wskaźników jakości życia. Specjalizujemy się w badaniach społecznego wizerunku instytucji zarówno publicznych jak i przedsiębiorstw prywatnych. Chętnie występujemy w roli partnera w realizacji projektów unijnych, które wspomagamy budową koncepcji badawczej, rekrutacją Beneficjentów Ostatecznych oraz konstrukcją narzędzi ewaluacyjnych i monitorujących postępy prac..."

INDEX

"...Ośrodek Badań Społecznych i Marketingowych INDEKS, jest firmą, która specjalizuje się w realizacji badań społecznych i marketingowych, opracowywanych i przeprowadzanych na zlecenie instytucji, organizacji i urzędów - administracji publicznej oraz przedsiębiorstw. Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na lokalnym rynku, posiadamy bogate doświadczenie w dziedzinie badań i analiz socjologicznych poparte licznymi projektami, realizowanymi od 2004 roku. Celem naszej firmy jest nie tylko trafne diagnozowanie, opisywanie oraz ocenianie za pomocą badań zarówno jakościowych jak i ilościowych, ale przede wszystkim zmienianie niekorzystnych tendencji, poprzez profesjonalne doradztwo..."

MEDIUM CENTER

"...Medium Center jest agencją badań marketingowych, rynku i opinii specjalizującą się we wspomaganych komputerowo badaniach telefonicznych. Wyspecjalizowanie się w prowadzeniu tego rodzaju badań, miało na celu zagwarantowanie wysokiego standardu usługi. Prawidłowe dostosowanie instrumentu pomiarowego do specyfiki tej techniki badawczej, dobre przygotowanie teleankieterów, odpowiednia kontrola jakoœści procesu badawczego - to tylko najważniejsze komponenty dobrze zrealizowanego projektu badawczego..."

SYNTHETOS

"...Zajmujemy się realizacją badań marketingowych od 2006 r wciąż kontynuując naszą pasję badawczą. W zależności od potrzeb i możliwości Klienta oraz celu badania dobieramy najbardziej odpowiednie metody realizacji badań. Do zbierania informacji wykorzystujemy zarówno kanały elektroniczne (ankiety internetowe, wywiady pogłębione z wykorzystaniem komunikatorów, moderowane grupy dyskusyjne na zamkniętym forum) jak i te tradycyjne (wywiady telefoniczne, wywiady osobiste w domach lub miejscach pracy respondentów, ankiety uliczne, grupy fokusowe)..."

PUBLIC PROFITS

"...Public Profits Sp. z o.o. to agencja badawczo-ekspercka działająca na rynku nieprzerwanie już od 1996 roku. Od ponad 15 lat świadczymy usługi w zakresie badań społecznych i marketingowych. Realizujemy wszelkie rodzaje badań: poczynając od rynkowych, kończąc na ewaluacyjnych. Oferujemy pełen zakres usług: od stworzenia metodologii badawczej, poprzez realizację badania terenowego, opracowanie raportu badawczego, aż po sformułowanie rekomendacji oraz wskazówek eksperckich w zakresie ich wdrożenia..."

TNS POLSKA

"...TNS Polska to wiodąca i najbardziej doświadczona firma na polskim rynku w dziedzinie custom research, powstała w wyniku połączenia TNS OBOP i TNS Pentor. Z usług agencji korzystają setki firm i instytucji, m.in 78 ze 100 największych reklamodawców w Polsce. Pracuje dla nich zespół ponad 200 ekspertów w dziedzinie badań marketingowych i doradztwa. Misją TNS Polska jest dostarczanie konkretnych i precyzyjnych rekomendacji mających na celu wzrost biznesu naszych klientów..."

MIRAR

"...Mirar specjalizuje się w badaniach potrzeb klienta, badaniach satysfakcji oraz jakości obsługi. Dostarczamy fundamenty pod skuteczne strategie marketingowe. Wspieramy naszych klientów w zarządzaniu satysfakcją klienta - doradzamy, prowadzimy szkolenia i warsztaty. Nasze badania, szkolenia i warsztaty dostarczają wiedzę i rozwiązania: Jak się efektywnie komunikować z klientami, budować trwałe relacje, jak być skutecznym i jak się rozwijać. Duży nacisk kładziemy na użyteczność prezentowanych danych dlatego nasze raporty zawierają nie tylko rekomendacje, ale przede wszystkim możliwe sposoby ich wdrożenia..."

PRACOWNIA BADAŃ SPOŁECZNYCH I MARKETINGOWYCH SOMA

"...Pracownia Badań Społecznych i Marketingowych Soma to pierwsze centrum badań opinii i rynku w Toruniu. Badacze tworzący nasz zespół badawczy dysponują dużym doświadczeniem, wysokimi kompetencjami. Znajduje to wyraz w bogactwie oferty, z jakiej możecie Państwo korzystać - prowadzimy badania społeczne, badania marketingowe, metodami ilościowymi (jak np. kwestionariusze wywiadów, sondaże) jak i jakościowymi (wywiady pogłębione, grupowe, obserwacje), które mogą się wzajemnie uzupełniać (np. ewaluacja)..."

4P RESEARCH MIX

"...Firma badawcza 4P research mix powstała w 2003 roku z inicjatywy pionierów i propagatorów badań w Polsce, którzy do dzisiaj w ramach pracy dla organizacji branżowych aktywnie uczestniczą w budowaniu standardów w badaniach marketingowych. Prowadzimy badania jakościowe i ilościowe w pełnym zakresie: od metodologii poprzez realizację w terenie, do analiz i rekomendacji. Specjalizujemy się w badaniach ad hoc i badaniach trackingowych dopasowanych do celów biznesowych Klientów w obszarach: trendy konsumenckie, rozwój nowych produktów, segmentacja rynku, psychografia konsumentów, badania cenowe i szacowania popytu, badania marki i komunikacji, shopper marketing, badania satysfakcji i lojalności, marketing referencyjny oraz badania rynku medycznego..."

ABR SESTA

"...ABR SESTA Sp. z o.o. jest Agencją Badania Rynku oferującą pełny zakres usług badawczych (badania konsumenckie, badania klientów biznesowych, badania retail audit, analizy rynkowe). Specjalizujemy się w badaniach środowiska zakupowego, które wspierają działy Sprzedaży, Category Management i Trade Marketingu producentów oraz decydentów w firmach handlu detalicznego i hurtowniach. Doświadczenia zdobyte na tym rynku wykorzystujemy także w pracy dla firm usługodawczych różnych branż. W naszym portfolio są także badania dedykowane działalności marketingowej przedsiębiorstw, obejmujące wszystkie elementy marketingu mix..."

NIELSEN AUDIENCE MEASUREMENT

"...Nielsen Audience Measurement dostarcza odbiorcom najwyższej jakości produkt, czerpiąc z najlepszych światowych standardów badawczych, oraz stosując nowatorskie i ciągle rozwijane technologie. Misją firmy jest stworzenie wspólnej waluty dla stacji telewizyjnych, media planerów i reklamodawców poprzez zintegrowany system pomiaru widowni telewizyjnej, gwarantując jego pełną obiektywność, niezależność, wiarygodność i jawność. Do klientów dostarczane są: dane dotyczące oglądalności TV, dane o programach i blokach reklamowych, analizy i raporty stworzone na potrzeby klientów, dane po fuzji TGI, dane do psychografii..."

ALMARES INSTYTUT DORADZTWA I BADAŃ RYNKU

"...ALMARES (Andrzej Ludek Market Research) – INSTYTUT DORADZTWA I BADAŃ RYNKU powstał w 1995 roku z inicjatywy Andrzeja Ludka. Stanowimy zespół profesjonalistów, którzy łączą w sobie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych firmach badawczych z praktyczną znajomością polskiej gospodarki. Do stawianych przed nami wyzwań zawsze podchodzimy kreatywnie, łącząc klasyczną metodologie z innowacyjnym podejściem do badań. Oprócz realizacji projektów badawczych, oferujemy także naszym klientom usługi z zakresu doradztwa marketingowego..."

ARC RYNEK I OPINIA

"...ARC Rynek i Opinia jest niezależnym polskim instytutem badawczym realizującym badania rynku od 1992 roku. Doświadczenia, jakie zdobyliśmy w tym czasie w połączeniu z wiedzą naszych ekspertów oraz stale rozwijanymi metodami badawczymi pozwalają na dostarczanie Klientom istotnych informacji, które mogą być kluczowe w procesie dalszego planowania i rozwoju. ARC Rynek i Opinia realizuje badania marketingowe dla firm reprezentujących wszystkie branże. Dotychczas najwięcej badań przeprowadziliśmy dla firm z branży usługowej. Ponadto, ARC Rynek i Opinia realizuje liczne projekty na zlecenie firm związanych z branżą marketingową i PR, mediową oraz wydawniczą. Posiadamy również doświadczenie we współpracy z firmami związanymi z motoryzacją oraz branżą FMCG..."

AMPS

"...System AMPS to wynik wielu lat doświadczeń w prowadzeniu badań marketingowych. Cechuje go holistyczne (całościowe) podejście do problematyki jakości obsługi. Kadrę zarządzającą AMPS tworzą doświadczeni specjaliści z zakresu socjologii, psychologii i marketingu. Standardy tworzone i konsultowane przy udziale pracowników obsługi to gwarancja skuteczności wdrożenia..."

BSM PRACOWNIA BADAWCZA

"...BSM jest pracownią badawczą, istniejącą od 1995 roku. Pracownię tworzą badacze różnych specjalności i w różnym wieku. Stanowimy zespół, który harmonijnie łączy doświadczenie zdobyte w wieloletniej pracy badawczej z witalnością i kreatywnością właściwą ludziom młodym. Należymy do OFBOR, PTBRiO i ESOMAR. BSM rokrocznie otrzymuje certyfikat jakości organizacji OFBOR. Procedury rekrutacji, szkolenia i kontroli koordynatorów, ankieterów oraz rekruterów BSM podlegają rygorystycznym standardom PKJPA (Program Kontroli Jakości Pracy Ankieterów). Certyfikat PKJPA zapewnia realizację badań na najwyższym poziomie realizacyjnym i organizacyjnym..."

CBOS CENTRUM BADANIA OPINII SPOŁECZNEJ

"...Fundacja Centrum Badania Opinii Społecznej jest wyspecjalizowanym ośrodkiem prowadzącym reprezentatywne dla społeczeństwa polskiego badania sondażowe, dotyczące opinii na temat wszelkich ważnych problemów społeczno-politycznych i gospodarczych. CBOS realizuje powierzoną mu misję społeczną, a także prowadzi badania na zlecenie różnych instytucji społecznych oraz firm prywatnych, od lat ciesząc się uznaniem i popularnością wśród klientów. O jakości badań CBOS decyduje przede wszystkim profesjonalizm, wyobraźnia badawcza oraz wszechstronność analiz i interpretacji wyników, gwarantowane wysokimi kwalifikacjami pracowników..."

CENTRUM BADAŃ MARKETINGOWYCH INDICATOR

"...Centrum Badań Marketingowych INDICATOR istnieje od 1990 roku. Należy do firm najdłużej działających na rynku badawczym w Polsce. Jest niezależną firmą prywatną z kapitałem krajowym. Zespół CBM INDICATOR to profesjonaliści z zakresu marketingu, metodologii badań, socjologii i ekonomii. Dysponujemy zespołem psychologów i moderatorów zajmujących się badaniami jakościowymi. Posiadamy ośrodek obliczeniowy złożony ze statystyków i informatyków, który zapewnia zaawansowane analizy z badań ilościowych. Dysponujemy własną siecią ankieterską liczącą ponad 800 osób działających w 22 ośrodkach na terenie całego kraju..."

GFK POLONIA

"...Instytut GfK jest zaufanym źródłem rzetelnych informacji o rynku i konsumentach. Umożliwia podejmowanie trafniejszych decyzji. Łączy pasję badawczą 13 000 ekspertów. Posiada 80 lat doświadczeń w analizowaniu i interpretowaniu danych. Dostarcza analiz, zarówno na poziomie globalnym, jak i rynków lokalnych, w ponad 100 krajach. Dzięki stosowaniu innowacyjnych rozwiązań łączących technologię i naukę, zmienia "big data" w "smart data", zwiększając przewagę konkurencyjną swoich klientów i jednocześnie wzbogacając doświadczenia i decyzje konsumentów. Dysponujemy zasobami danych łączących informacje konsumenckie, sprzedażowe i mediowe. Ta unikatowa kombinacja powstaje dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii i naukowego wsparcia metodologicznego..."

INQUESTA

"...Inquesta to polska firma badawcza, której kapitał stanowi grupa osób z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu projektów badawczych. Chcemy pomagać każdemu, kto ma potrzebę poznania opinii swoich Klientów. Obecnych i przyszłych. Wewnętrznych i zewnętrznych. Otwartych i zdystansowanych. Wszystkich, których opinia ma dla Państwa znaczenie. Naszym celem jest dostarczanie informacji, które pozwolą na podjęcie optymalnych decyzji. Informacji zarówno o charakterze jakościowym jak i ilościowym. Stawiamy na szybkość reakcji. W ciągu 1 h po otrzymaniu briefu wypełnionego na naszej stronie lub przesłanego mailem skontaktujemy się w celu ustalenia harmonogramu dostarczenia oferty..."

INQUIRY

"...Oferta Inquiry obejmuje wszechstronne projekty badawcze dla sieci sklepów, centrów handlowych oraz producentów z branży FMCG. Oferujemy rzetelną analizę wyników przez ekspertów z danej branży oraz metody badawcze dostosowane do danego zagadnienia. Oprócz klasycznych badań ilościowych i jakościowych proponujemy nowoczesne rozwiązania, takie jak eye-tracking, badania z użyciem urządzeń mobilnych, specjalistyczne techniki badań Shopper Insights i wiele innych. Zapewniamy kompleksową realizację projektów badawczych, od konsultacji i doboru właściwej metody badawczej po prezentację szczegółowych wyników i rekomendacji..."

INSTYTUT BADAWCZY PROPUBLICUM

"...Instytut Badawczy ProPublicum realizuje profesjonalne badania o tematyce społecznej i społeczno-ekonomicznej (w tym badania ewaluacyjne służące realizacji polityk publicznych opartych na dowodach) oraz unikatowe badania rynkowe. Pracuje na zlecenie jednostek administracji rządowej i samorządowej, jednostek akademickich, prywatnych firm, organizacji społecznych i politycznych. Posiada doświadczenie w realizacji projektów finansowanych i współfinansowanych ze środków publicznych, w oparciu o prawo zamówień publicznych i z wykorzystaniem funduszy unijnych. Dla podmiotów komercyjnych świadczy usługi aktywnego konsultingu z zakresu marketingu i PR. Efektywnie łączy usługi badawcze z fachowym doradztwem i z wdrożeniami proponowanych rozwiązań..."

INSTYTUT INFORMACJI RYNKOWEJ DP CONSULTING

"...Instytut Informacji Rynkowej - DPConsulting zajmuje się badaniami rynku od roku 2000. Rozpoczęliśmy naszą działalność od projektów dla firmy Cargill Polska. W tej chwili oferujemy nasze usługi wszystkim zainteresowanym podmiotom. Na liście naszych klientów mamy najpoważniejsze i największe przedsiębiorstwa działające w naszym kraju. W skład naszej oferty wchodzą badania rynku oraz specjalistyczne badania marketingowe. Wynikiem naszej działalności jest analiza rynku. Jedną z naszych specjalizacji jest badanie tajemniczy klient. Badanie tajemniczy klient przeprowadzaliśmy dla branży finansowej, restauracji, samochodowej i farmaceutycznej. Klienci, którym potrzebna jest pogłębiona analiza rynku mogą wykorzystać nasze badania rynku i badania marketingowe..."

IPSOS

"...Jesteśmy częścią międzynarodowej grupy badawczej Ipsos, obecnej w 84 krajach świata. Naszych Klientów wspieramy w odnoszeniu sukcesów pomagając im w rozwiązywaniu ich marketingowych problemów i w podejmowaniu właściwych decyzji. Pracujemy dla takich branż jak FMCG, telekomunikacja, media, reklama, paliwa, farmaceutyki, motoryzacja, bankowość, finanse, instytucje publiczne. Specjalizujemy się w badaniach marketingowych, reklamy, mediów, satysfakcji i lojalności konsumentów oraz badaniach opinii..."

MARKET SIDE

"...Specjalizujemy się w badaniach zachowań zakupowych, wielu naszych klientów to detaliści i centra handlowe. Ponad 50,000 wywiadów rocznie. Pełny zakres usług: badania ilościowe (P&P, CATI, CAPI, online, realizowane in-home, central location, exit poll), jakościowe (FGI, wywiady w parach, IDI, etnogrtafia), audyty jakości. Własne studio CATI do badań telefonicznych, dostęp do fokusowni w ponad 20 miastach w Polsce. Dostęp do paneli internetowych z ponad 200 tys. respondentów w Polsce oraz do paneli zagranicznych (ponad 50 krajów)..."

MILLWARDBROWN

"...Millward Brown istnieje od 1990 roku. Rozwój zasobów intelektualnych i logistycznych instytutu zapewnił mu pozycję lidera badań rynku i opinii w Polsce i na całym obszarze Europy Środkowej i Wschodniej. Priorytetem w działalności badawczej Millward Brown jest zdobywanie doświadczenia i wiedzy o konsumencie i przekazywanie ich Klientom w taki sposób, aby mogły się one zamienić w sukces marketingowy. Instytut realizuje badania zarówno za pomocą tradycyjnych i sprawdzonych metod, jak i przy zastosowaniu najnowszych osiągnięć techniki informatycznej..."

NIELSEN

"...Niezależnie od tego czy chcesz obserwować rynek w perspektywie lokalnej czy globalnej, rozumiemy jak ważna jest wiedza o tym, co konsumenci oglądają i kupują. To właśnie jest kluczem naszej działalności – a także naszą pasją! Obserwujemy konsumentów w ponad 100 krajach, aby dać Ci jak najpełniejszy obraz trendów i zwyczajów zakupowych na całym świecie. Nie poprzestajemy jednak na tym i dbamy o nasz nieustanny rozwój – nie tylko pod względem tego co i gdzie badamy, lecz również w zakresie tego jak nasza wiedza może pomóc rosnąć Twojemu biznesowi..."

OPEN RESEARCH

"...Open Research jest prężnie rozwijającą się niezależną agencją badawczą. Doświadczenia, które zdobywamy z każdym kolejnym projektem oraz szeroka wiedza naszych ekspertów pozwalają nam proponować nowe podejście w badaniach rynku. Nasza pozycja na rynku agencji badawczych umacnia się dzięki trwającej współpracy z wysokiej klasy ekspertami z zakresu trade marketingu i nowych technologii. Koncentrujemy się na badaniach shopperowych: obserwacjach zachowań kupujących, sposobie podejmowania decyzji pre-store, in-store oraz post-purchase. Łączymy dane deklaratywne z realnymi obserwacjami konsumentów. Dzięki połączeniu dwóch obszarów uzyskujemy pełny obraz motywacji zakupowych konsumentów. Na podstawie wyników badań rekomendujemy rozwiązania mające na celu efektywne wpłynięcie na sprzedaż..."

PBJ BADANIA MARKETINGOWE

"...PBJ Badania Marketingowe jest profesjonalną firmą zajmującą się badaniami rynku od 2004 roku. Specjalizujemy się przede wszystkim w badaniach: prasy fachowej, rynku farmaceutycznego (m.in. badanie ulotek leków), rynku telekomunikacyjnego, rynku usług edukacyjnych, rynku materiałów budowlanych, FMCG, przemysłu, a także postaw, stylów życia i wielu innych. Nasza oferta badań marketingowych obejmuje zarówno klasyczne badania ilościowe (m.in. wywiady kwestionariuszowe PAPI, CAPI, CATI, ankiety pocztowe, ankiety internetowe) badania jakościowe, m.in. FGI (FGI - badania fokusowe - Zogniskowane Wywiady Grupowe), IDI (IDI - Indywidualne Wywiady Pogłębione), oraz desk research, jak i specjalne rodzaje badań takie jak np. Tajemniczy Klient (Mystery Shopping), badanie czytelności ulotki czy Wirtualna Etnografia. Realizujemy także badania on-line..."

AGENCJA BADAWCZO-INFORMACYJNA PASAD

"...Zespół badawczy ABI PASAD tworzą profesjonaliści z zakresu socjologii, ekonometrii, psychologii, ekonomii i marketingu. Dysponujemy zespołem statystyków i informatyków, który gwarantuje wysoką jakość prowadzonych analiz. Agencja Badawczo-Informacyjna PASAD oferuje realizację badań w pełnym cyklu badawczym (od projektu do raportu końcowego) w zakresie badań ilościowych, jakościowych i badań ze źródeł wtórnych (desk research), wykonuje badania jednorazowe (ad hoc) lub powtarzalne w formie okresowego monitoringu analizowanych zjawisk i grup społecznych (na próbach reprezentatywnych i celowych), realizuje badania na obszarze całego kraju bądź w wybranych regionach..."

SEMIOTIC SOLUTIONS

"...Jesteśmy firmą doradczą o profilu badawczym. Specjalizujemy się w badaniach i analizach semiotycznych. Naszym klientom proponujemy podejście, które nazywamy marketingiem semiotycznym. Myślenie o marce skupiamy na wytworzeniu jej znaczenia i lepszemu wpasowaniu w dzisiejszą kulturę. W naszej pracy wykorzystujemy zaawansowane koncepty semiotyczne, takie jak znak w wersji De Saussura i Peirca, kod, notness, kwadrat semiotyczny Greimasa, koncept kodów rezydualnych, dominujących, emergentnych Williamsa, semiotykę strukturalną i generatywną. 'Badania realizowane przez Semiotic Solutions inspirują i pozwalają na stworzenie efektywniejszej i bardziej świadomej komunikacji marketingowej'..."

SEQUENCE HC PARTNERS

"...Jesteśmy badawczo-doradczą firmą specjalizującą się w rynku zdrowia, w szczególności w segmencie farmaceutycznym i usług medycznych. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie konsultingu, badań rynku oraz analizy danych. Sequence HC Partners od 2000 r. z sukcesem realizuje najwyższej jakości badania rynku dla firm farmaceutycznych i innych podmiotów z szeroko pojętej ochrony zdrowia. Poruszamy się w segmentach leków Rx i OTC, w lecznictwie otwartym i zamkniętym. Naszymi respondentami są lekarze, pacjenci, farmaceuci, osoby opiniotwórcze i pełniące ważne funkcje administracyjne, właściciele, pracownicy i klienci aptek, konsumenci i pracownicy firm farmaceutycznych. Posługujemy się zarówno metodami jakościowymi, jak i ilościowymi, w zależności od problemu badawczego..."

TSRESEARCH

"...Oferta naszej firmy dedykowana jest dla firm, które w dobie tak dynamicznie zmieniających się warunków rynkowych doceniają wartość informacji, ponieważ są świadome ryzyk związanych z podejmowaniem decyzji strategicznych. Nasza rola polega na dostarczaniu Państwu kompleksowych, rzetelnych i najświeższych informacji na temat procesów oraz zjawisk, których znajomość pozwoli ograniczyć poziom ryzyka i zagwarantuje sukces podjętych działań. Firma specjalizuje się w kompleksowej realizacji badań marketingowych oraz analiz branżowych. Zasięg naszych działań ma charakter ogólnopolski. Posiadamy własną sieć ankieterską z regionalnymi koordynatorami zlokalizowanymi w miastach wojewódzkich, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić krótkie terminy realizacji zleceń na dowolnie wybranym obszarze kraju...."

AGENCJA BADANIA RYNKU CEBRIS

"...Agencja badania rynku CeBRiS Sp. z o. o. specjalizuje się w realizacji projektów z obszarów: badania marketingowe, badania rynku oraz badania organizacyjne. Nasza metodologia badawcza pozwala zidentyfikować kryteria mające wpływ na gotowość rynku do przyjęcia produktu, jak i jego uwarunkowania. Ponadto jesteśmy w stanie określić ich ważność co z pewnością ułatwi Państwu podjęcie decyzji. Opracowany przez nas raport nie ogranicza się tylko do twardych danych. To również wnioski i rekomendacje, które tworzymy między innymi w oparciu o zintegrowaną wiedzą naszych specjalistów z obszarów: psychologi marketingu oraz analiz rynkowych i strategicznych (nauki ekonomiczne). Wierzymy, że nasze sugestie, mogą przyczynić się do progresu w Państwa firmie..."

KERALLA RESEARCH INSTYTUT BADAŃ I ROZWIĄZAŃ B2B

"...Instytut Keralla to pierwsza w Polsce agencja badawcza specjalizująca się wyłącznie w analizach business to business. Oferujemy 10 lat doświadczenia w badaniach B2B. Kompetencje i wysoką jakość efektów naszych badań potwierdzają referencje dotychczasowych Klientów. Prowadzimy badania w firmach i instytucjach. Dostarczamy raporty branżowe zarządom spółek, właścicielom, akcjonariuszom, wykonujemy analizy sektorowe, prowadzimy badania poprzedzające inwestycje, wejście na giełdę lub wprowadzenie produktów, usług dla klientów firmowych. Doradzamy, rekomendujemy, analizujemy dla biznesu..."

KB PRETENDENT

"...KB Pretendent jest organizacją specjalizującą się w badaniach społecznych i marketingowych. Realizujemy badania dla sektora publicznego (jednostki samorządu terytorialnego) oraz klientów biznesowych na terenie całego kraju. KB Pretendent przeprowadza badania rynkowe i społeczne w pełnym zakresie. Przyjmujemy zlecenia od ośrodków samorządowych, organizacji biznesowych, instytucji użyteczności publicznej oraz organizacji pozarządowych. Wykonywane przez nas badania marketingowe, rynkowe, społeczne, polityczne i ewaluacje są bardzo skuteczne i wiarygodne. Stanowią nieocenione źródło wiedzy jeśli chodzi o zagadnienia z zakresu zachowań konsumenckich, konkurencji na rynku, popytu, podaży, dystrybucji a także problematyki społecznej i preferencji politycznych obywateli..."

MANDS

"...Instytut MANDS jako niezależna jednostka badawcza działa na polskim rynku badań marketingowych i badań opinii od 2005 roku. MANDS to przede wszystkim specjalistyczna wiedza, doświadczony i zgrany zespół oraz nowoczesne zaplecze techniczne. Główna siedziba MANDS znajduje się we Wrocławiu, firma posiada także oddział w Jeleniej Górze. Infrastrukturę instytutu tworzą dwa studia fokusowe oraz dwa studia CATI dysponujące łącznie 30 stanowiskami ankieterskimi (z możliwością rozszerzenia do 55 stanowisk w przypadku największych projektów badawczych). Firma korzysta z oprogramowania wspomagającego realizację projektów badawczych, dedykowanego branży badań rynku i opinii, oraz nowych technologii, jak np. transmisje streamingowe prowadzonych wywiadów..."

PENTAGON RESEARCH

"...Pentagon Research jest specjalistyczną firmą badającą efektywność sponsoringu sportu i wydarzeń kulturalnych oraz świadczącą usługi doradcze w dziedzinie sponsoringu i product placementu. Wykorzystując badania efektywności przekazu w mediach, badania jakościowe oraz ilościowe opracowywane są optymalne procedury podejmowania decyzji związanych ze sponsoringiem. Oferujemy badania realizowane metodą ankiety internetowej (CAWI — Computer Assisted Web Interview). Posiadamy własny panel badawczy PentagonOnline. System Pentagon Skaner© umożliwia prowadzenie badań zachowań konsumenckich. Dane przesyłane są automatycznie do centralnej bazy danych. Własne studio CATI umożliwia nam realizację badań sondażowych metodą wywiadu telefonicznego na najwyższym poziomie..."

PERSPECTO

"...Perspecto Sp. z o.o. działa na polskim rynku już blisko 10 lat, świadcząc profesjonalne usługi w zakresie badań Mystery Shopping (Tajemniczy Klient). Naszym nadrzędnym celem i misją jest wspieranie firm w budowaniu ich pozytywnego wizerunku, poprzez dostarczanie rzetelnych informacji na temat jakości obsługi. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, stworzyliśmy przyjazny dla klientów system badań marketingowych w oparciu o unikatową platformę internetową Perspecto. Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie ilościowych i jakościowych badań rynkowych. Nasza firma specjalizuje się szczególnie w badaniach typu Mystery Shopping. Posiadamy ogólnopolską siatkę profesjonalnych audytorów i duże doświadczenie w zakresie realizacji tego rodzaju badań. Zaufały nam największe firmy, polskie i zagraniczne działające w takich branżach jak: spożywcza, komputerowa, RTV/AGD, obuwnicza, odzieżowa, artykułów dziecięcych, jubilerska oraz wiele innych..."

SECRETCLIENT

"...Od 17 lat specjalizujemy się w badaniu jakości obsługi klienta w Polsce. Prowadzimy audyty Tajemniczy Klient w sieciach sprzedaży i kanałach komunikacji oraz wspieramy naszych Klientów w analizie i wdrażaniu wniosków w życie. SecretClient® to więcej niż Mystery Shopper - nie tylko pomagamy zdobyć wiedzę, ale także doskonalić jakość obsługi klienta oraz budować motywację personelu i pośredników. Specjalizacja w mystery shopping oraz elastyczny system raportowy on-line, gwarantują najwyższy poziom realizacji potrzeb wymagających firm oraz pozwalają skrócić okres przygotowań badań marketingowych do minimum. Pracujemy dla największych marek i sieci handlowych oraz instytucji, a także Ministerstwa Finansów RP..."

KANTAR MEDIA

"...Kantar Media to najstarsza i największa w Polsce firma specjalizująca się w monitorowaniu wydatków reklamowych. Jako jedyni dostarczamy dane pozyskanych ze wszelkich mediów, umożliwiając prowadzenie skomplikowanych analiz cross-mediowych. Dla wygody naszych klientów oferujemy zaawansowane oprogramowanie służące do analizy danych oraz przejrzystego prezentowania wyników. Dla tych z Państwa, którzy potrzebują szczegółowych informacji dotyczących wybranego sektora, czy grupy produktowej, tworzymy raporty custom-made z wydatków reklamowych, konkretnych kreacji i haseł reklamowych, analizy komunikacji oraz badania marketingowe. Jesteśmy posiadaczami unikalnego archiwum, zawierającego wszystkie reklamy wyemitowane i wydrukowane w Polsce od 1996r. Na życzenie przygotowujemy storyboardy z wybranych reklam oraz analizy key-visual’y kampanii..."

RUBISCO AUDIT

"...Rubisco Audit jest agencją specjalizującą się w kompleksowym wsparciu w zakresie badań jakości obsługi klienta metodą Mystery Shopping (Tajemniczy Klient). Naszym celem jest diagnoza aktualnej jakości obsługi oraz praca nad jej doskonaleniem, ponieważ wierzymy że solidny fundament, jakim jest dobra relacja firmy z klientem to gwarancja powodzenia w każdej branży. Świadczymy usługi najwyższej jakości, poparte bogatym doświadczeniem we współpracy z klientami reprezentującymi różnorodne sektory rynku, jednocześnie zachowując elastyczność i indywidualne podejście do każdego z naszych partnerów. Korzystamy z doświadczenia i Know-How specjalistów z zakresu psychologii sprzedaży, socjologii, marketingu i statystyki, którzy służą swoją wiedzą na każdym etapie procesu projektowania badania. Współpracujemy także z blisko 50 tysiącami doświadczonych i zaangażowanych audytorów na terenie całego kraju..."

ESUFLER

"...Marka eSufler powstała z połączenia doświadczenia w badaniach marketingowych z własnym zapleczem informatycznym. Kilkuletnia praktyka w branży badań tajemniczego klienta pozwoliła nam poznać oczekiwania nie tylko Państwa klientów, ale również Państwa. Stawiamy na ciągły rozwój, dlatego oprócz doświadczenia chcemy pogłębiać naszą wiedzę w zakresie badań marketingowych. Cenimy jakość zarówno u siebie, jak i u innych, wiedząc, że jest ona kluczową wytyczną dla utrzymania Klienta. W tym celu stworzyliśmy Platformę do udostępniania danych, która dzięki wielu dostępnym funkcjom pozwoli Państwu na pozyskanie wszelkich informacji potrzebnych do polepszenia wyników sprzedażowych. Wiemy również jak istotne jest dobranie odpowiedniej metody badania marketingowego, dlatego w swojej ofercie mamy zarówno bardzo popularne badania metodą tajemniczego klienta, koncentrujące się na jakości obsługi, jak i inne, mające na celu uzyskanie informacji dotyczącej ekspozycji, akcji promocyjnych, czy konkurencji..."