Płatne Ankiety Internetowe - Informacje

Jeśli jesteś zainteresowany dzieleniem się swoją opinią na temat najnowszych produktów i usług, to płatne ankiety internetowe mogą być interesującym źródłem dodatkowego dochodu, który możesz generować w wolnej chwili, w zaciszu własnego mieszkania.

Być może nadszedł czas, kiedy praca w domu zacznie Ci się kojarzyć z ankietami, bo... wypełnianie płatnych ankiet internetowych jest uczciwym i legalnym sposobem zarabiania pieniędzy. Agencje badawcze na zlecenie swoich klientów przeprowadzają niezliczoną ilość badań i muszą znać odpowiedzi na wiele pytań. Na te właśnie pytania Ty możesz udzielić odpowiedzi i dostać za to wynagrodzenie. Dzięki Twoim odpowiedziom agencje badawcze mogą pomagać firmom w podejmowaniu odpowiednich decyzji marketingowych dotyczących wielu produktów i usług. Wiele firm oczekuje na Twoją opinię, aby mogły wiedzieć jak ukształtować swoje produkty. Kiedy firma poszukuje wytycznych dotyczących bieżących gustów i upodobań konsumentów, zwraca się do innej firmy, której zadaniem jest zbadanie zwyczajów konsumenckich grupy ludzi, do których ma być skierowany dany produkt. W takich sytuacjach właśnie mają zastosowanie płatne ankiety internetowe.

Ankiety generalnie są dosyć interesujące. Możesz być poproszony o recenzję na temat zwiastuna nowego filmu kinowego, zapytany o to czy lubisz masło orzechowe, do jakich restauracji najczęściej chodzisz, jakiego grilla używasz, jakie lekarstwa kupujesz albo co jadłeś na kolację zeszłego wieczoru.

Będziesz miał okazję oglądać nowe produkty, zanim ukażą się na rynku, wyrażać swoją opinię na temat jak ulepszyć dany produkt i otrzymasz za to wynagrodzenie. Tak to w skrócie wygląda i wydaje się brzmieć zachęcająco. Wypełnianie ankiet za pieniądze staje się coraz popularniejszym zajęciem. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ pozwala to ludziom wyrażać własne zdanie, jednocześnie stwarzając okazję do dodatkowego dochodu. Ludzie z branży badań rynkowych często widzą problem w tym, że respondenci, wyrażając chęć wypełniania ankiet, czy też brania udziału w innych formach badań rynkowych, kierują się pobudkami czysto zarobkowymi. Nie należy się tym przejmować, bo prawda jest taka, że polski rynek badawczy póki co cierpi na szalony niedobór internetowych respondentów, a wykorzystanie internetu w celach badawczych jest kilkadziesiąt razy mniejsze niż w krajach zachodnich, zwłaszcza w porównaniu do Stanów Zjednoczonych.

Rynek badań marketingowych w Polsce rozwija się dynamicznie, a inwestycje w nowe technologie są nieuchronne. Skorzystają na tym również respondenci. Popularność ankiet internetowych rośnie wraz ze wzrostem popularności internetu, a zarabianie w zaciszu własnego mieszkania staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Ankiety internetowe są coraz popularniejsze również dlatego, że są wygodne zarówno dla uczestników, jak i firm badawczych. Coraz więcej i więcej ludzi zapisuje się do paneli oferujących płatne ankiety, ponieważ wypełnianie ich jest łatwe, przyjemne, a wynagrodzenie motywujące (co prawda zdarzają się czasem śmieszne kwoty, oferowane za nasz cenny czas, ale na szczęście jesteśmy wolnymi ludźmi i nie musimy się na wszystko zgadzać, prawda?). To jest doskonałe zajęcie dla studentów, mam i tatusiów opiekujących się dziećmi w domu, dla emerytów i wszystkich tych, którzy poszukują ekstra gotówki. Nie ma znaczenia gdzie mieszkasz, kim jesteś, ani w jakim środowisku żyjesz. Jeśli jesteś konsumentem, Twoja opinia się liczy i możesz ją wyrazić za pomocą płatnych ankiet. Pamiętaj: Twoja opinia jest cenna!Okazje i Oferty Dodatkowe


Zarabiaj jako Tajemniczy Klient

praca w badaniach dla kobiet i mężczyzn
  • Dołącz do nas i zostań tajemniczym klientem w Helion Research
    Dołącz do nas i zostań tajemniczym klientem w Helion Research. Helion Research jest jedną z najciekawszych i najbardziej innowacyjnych firm w zakresie globalnego badania rynku i satysfakcji klienta.
    Jako Mystery Shopper lub tajemniczy klient w Helion, będziesz miał duży wybór różnego rodzaju usług, które możesz oceniać zachowując się jak przeciętny klient. Zapewnimy Ci kompletny scenariusz do naśladowania i kompletny zestaw pytań, na które odpowiesz po wykonaniu zadania. Wynagrodzenie, które jest ustalone przed zaakceptowaniem zadania, otrzymasz za każde wykonane zadanie.
    Kiedy już dołączysz do Helion, zapewnimy Ci dogłębne i ciekawe szkolenia, które przygotują Cię na wszystkie sytuacje, więc jeśli jest to dla Ciebie nowe doświadczenie, nie przejmuj się się. Przeszkolimy Cię w krótkim czasie, jesteśmy tu aby Ci pomóc. Dołącz do nas dzisiaj i zobacz jakie zadania są dostępne w Twojej okolicy. Zapraszamy.

    Więcej na temat tajemniczego klienta poczytaj tutaj.

Gdzie Szukać Ankiet

Oczywiście w naszym dziale 'ankiety płatne - rejestracja'.

Może nie stricte ankiety, ale na pewno znajdziesz tam całą kolekcję internetowych paneli badawczych. A jak się do nich zapiszesz, to ankiety już same Cię znajdą ;)
Możesz się tam również dowiedzieć jakie wymierne korzyści płyną z wypełniania ankiet, czyli ile da się wyciągnąć z jednej ankiety oraz jakie inne atrakcje mogą Cię spotkać, jeśli zdecydujesz się poświęcić odrobinę wolnego czasu na wypełnianie ankiet. Zobacz

Polecamy Panele

myiyo
W panelu myiyo Twoje zdanie jest warte pieniądze! Zbieraj punkty za każdy udział w badaniu. Możesz zamieniać swoje punkty na gotówkę i otrzymywać pieniądze przez konto PayPal. 1.000 punktów w myiyo posiada wartość 1 euro.
Wynagrodzenie za przeprowadzoną ankietę zależy od długości i kompleksowości zawartych w badaniu pytań. Z tego też względu wysokość wnagrodzenia waha się od 500 do 10 000 punktów. Wypłacenie zebranych punktów jest możliwe po zebraniu co najmniej 20 000 punktów (=20 Euro).
[Zapisz się]

myiyo


MARKETAGENT
W panelu MARKETAGENT Twoje zdanie naprawdę się opłaca! Wypełniając tutaj ankiety zarabiasz punkty bonusowe, wymienialne na gotówkę! Przelicznik: 100 puntów = 4 PLN. Możliwości zdobywania punktów bonusowych jest wiele. Już za samą rejestrację jako respondent otrzymasz 150 punktów, a za każdorazowy udział w ankiecie można otrzymać 20 - 250 puntów. Za polecenie znajomego jako respondenta dostaniesz 100 punktów, a za aktualizację danych osobowych (raz w roku): 50 punktów. Punkty bonusowe dopisywane są do Twojego stanu konta zaraz po wypełnieniu ankiety. W każdej chwili możesz wypłacić punkty bonusowe jako gotówkę na swoje konto PayPal lub też wymienić na usługi i towary u partnerów w rubryce Giełda. Wymiana punktów bonusowych możliwa jest po zebraniu 200 punktów bonusowych.
[Zapisz się]

MARKETAGENT

Cenne Wskazówki

Największą pomyłką jaką popełniają nowi respondenci (internetowi) jest zbyt małe zainteresowanie tematyką. Brak wiedzy na temat jak korzystać z paneli internetowych i skutecznie wypełniać płatne ankiety, nie pozwala wykorzystywać wszystkich możliwości.

Tobie się to nie przytrafi, ponieważ pokażemy Ci co zrobić aby czerpać maksymalną przyjemność i zysk z wypełniania ankiet internetowych. Poniżej znajdziesz wiele wskazówek, które pomogą Ci w pełni korzystać z możliwości jakie oferują panele internetowe. Przeczytaj je wszystkie uważnie, bo są bardzo ważne dla Twoich potencjalnych zysków...

Wskazówki - jak uczestniczyć w badaniach ankietowych (wypełnianie płatnych ankiet internetowych)

1. Zapisz się do jak największej liczby paneli internetowych

To zwiększy Twoje szanse wzięcia udziału w płatnych ankietach. Więcej ankiet oznacza więcej okazji do zarobienia pieniędzy. Respondenci dziwnym zwyczajem ograniczają się do rejestracji w jednej lub dwóch agencjach badawczych, a prawda jest taka, że zupełnie nie ma powodu, aby się ograniczać. Nie należy również zrażać się, jeśli panel jest w języku angielskim. Ludzie często sceptycznie podchodzą do takich paneli i niechętnie się w nich rejestrują, uważając że mają małe szanse na otrzymanie ankiet. Oczywiście może się tak zdarzyć, że trafimy na panel, który nigdy nie wyśle nam zaproszenia. Zwykle jednak panele takie od czasu do czasu przeprowadzają badania również w Polsce i są to zazwyczaj lepiej płatne ankiety, od tych pochodzących z 'polskojęzycznych' paneli.

2. Potwierdź swoją rejestrację

Niektórzy ludzie zakładają, że jeśli wypełnili formularz rejestracyjny na stronie internetowej agencji badawczej, to wystarczy, żeby zostać uczestnikiem panelu. To nie jest niestety prawda. Wiele agencji badawczych wymaga od aplikantów potwierdzenia ich adresu emailowego poprzez kliknięcie specjalnego odnośnika zawartego w emailu wysłanym po wypełnieniu formularza. Kliknięcie na ten link powoduje pomyślne zakończenie rejestracji. Pamiętaj o tym, bo wiele respondentów o tym zapomina, a jest to bardzo istotna rzecz.

3. Sprawdzaj często skrzynkę pocztową

Zaproszenia do płatnych ankiet wysyłane są za pomocą emaili. Jeśli nie sprawdzasz swojego konta emailowego, nie będziesz miał okazji uczestniczyć w płatnych ankietach i tym samym otrzymywać wynagrodzenia. Zaleca się aby sprawdzać pocztę przynajmniej 2 razy w tygodniu, a najlepiej codziennie. Tylko wówczas będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego zaproszenia, albo że zaproszenie nie straci na ważności.

4. Ankiety "profilowe" są bardzo ważne

Agencje badawcze muszą znać kilka szczegółów odnośnie Twojej osoby po to, aby mogły wysyłać do Ciebie odpowiednie ankiety. Dlatego wiele paneli wymaga od respondentów wypełnienia ankiet "profilowych". Pomimo że zazwyczaj nie są one płatne, wypełnienie ich zwiększa szanse na otrzymywanie lepiej płatnych ankiet, oraz świadczy o Twoim zaangażowaniu. Twój profil jest bardzo istotnym elementem. Powinieneś wiedzieć również, że nie ma "dobrego" ani "złego" profilu. Każdy z nas ma różny profil, ponieważ wszyscy różnimy się między sobą. Nie ma znaczenia czy jesteś singlem, czy może masz żonę lub męża, czy pracujesz albo wychowujesz w domu dzieci, jeździsz samochodem lub rowerem, jesteś magistrem albo nie ukończyłeś podstawówki - to wszystko nie ma znaczenia, bo Twoja opinia, kimkolwiek jesteś, jest bardzo cenna dla agencji badawczych i ich klientów.

5. Uaktualniaj co jakiś czas swój profil

Nawet jeśli sądzisz, że niewiele się zmienił. Firmy, które wysyłają płatne ankiety mają pewne wymagania co do aktualności profilu i chcą mieć pewność, że jesteś odpowiednią osobą do wysłania Ci płatnej ankiety.

6. Wypełniaj tak dużo ankiet ile zdołasz

Wypełnianie ankiet pozwoli Ci nie tylko zarabiać pieniądze, ale również pozostać aktywnym członkiem panelu. Nieaktywni respondenci są często usuwani z bazy danych panelu, więc nie opuszczaj zbyt wielu ankiet.

7. Podczas rejestracji podaj swoje prawdziwe dane kontaktowe

Te dane są wykorzystywane wyłącznie do przesyłania Ci wynagrodzenia. Jeśli podasz nieprawdziwe dane - nie oczekuj, że otrzymasz jakiekolwiek wynagrodzenie.

8. Załóż sobie nowe konto pocztowe, wyłącznie na użytek płatnych ankiet

Następnie wyłącz w tym koncie wszystkie filtry antyspamowe. Często się zdarza, że zaproszenia do ankiet są traktowane jako spam i są usuwane. W takim przypadku nie będziesz miał okazji uczestniczenia w ankiecie. Wybranego adresu e-mail staraj się nie zmieniać i dobrze go zabezpiecz przed utratą. Pozwoli to uniknąć wielu problemów i zaoszczędzić dużo zdrowia. Kontrola nad swoim adresem e-mail to jedna z ważniejszych rzeczy, o której należy pamiętać.

9. Zaproś do panelu swoich przyjaciół

Gdy zapraszasz przyjaciół, zwiększasz swoje potencjalne zyski. Wiele paneli internetowych ma swój własny program partnerski. Zapisz się do niego, wysyłaj zaproszenia do znajomych i zarabiaj dodatkowe pieniądze. Twoi znajomi zaczną pracować na Ciebie.

10. Bądź szczery

Podczas rejestracji i wypełniania ankiet wpisuj kompletne i prawdziwe informacje demograficzne. Jeśli jesteś 35-letnim mężczyzną, nie udaj 24-letniej kobiety. Panele internetowe stosują filtry, które potrafią wyłapać takie nonsensowne informacje. Szczere i przemyślane odpowiedzi na pytania w ankietach są bardzo istotne dla integralności procesu badań rynkowych. Firmy badawcze oraz ich klienci potrzebują autentycznych informacji w celu podjęcia decyzji, które wpłyną nie tylko na losy użytkowników takich, jak Ty, ale również na losy innych ludzi.

11. Okienka tekstowe zwiększają Twoje szanse

Kiedy ankieta zawiera puste okienko tekstowe, które służy do wpisania Twojej opinii na jakiś temat - wpisz tak dużo informacji ile zdołasz. Dzięki temu będziesz postrzegany jako bardzo wartościowy respondent, co zapewne spowoduje, że zaczniesz otrzymywać więcej zaproszeń do kolejnych badań.

12. Kiedy otrzymujesz ankietę, za którą nie dostaniesz pieniędzy,...

...lecz punkty, kupony albo udział w losowaniu nagród, wypełnij ją również. Dzięki temu będziesz postrzegany jako poważny respondent i zwiększysz swoje szanse na otrzymanie ankiet płatnych gotówką.

13. Powinieneś unikać stron internetowych,...

...które oferują Ci dostęp do listy paneli internetowych, w zamian za opłatę członkowską. Nie ma powodu abyś płacił komukolwiek za możliwość wypełniania płatnych ankiet i wiele z takich stron, które wymagają opłaty członkowskiej są zwykłymi naciągaczami.

14. Wiele ludzi twierdzi,...

...że pierwsze ankiety otrzymują w kilka dni lub nawet godzin po zarejestrowaniu się do panelu. Pamiętaj jednak, że wiele firm wysyła jedynie kilka ankiet w miesiącu, więc zwykle upłynie kilka tygodni zanim zaczniesz otrzymywać większą ilość ankiet.

15. Jeśli jesteś specjalistą w jakiejś dziedzinie,...

...możesz się kwalifikować do udziału w specjalistycznych ankietach. Są panele, które faworyzują pracowników służby zdrowia, technologów, oraz najwyższego szczebla profesjonalistów i dyrektorów. Jeśli pasujesz do którejś z tego typu kategorii zawodów, koniecznie zapisz się do panelu, który szuka profesjonalistów podobnych do Ciebie. Takie specjalistyczne ankiety są wyżej opłacane, jako że liczba specjalistów jest stosunkowo niewielka.

16. Zadbaj o właściwą obsługę swoich płatności

Niektóre agencje badawcze będą Ci płacić za pomocą PayPal, po to aby ułatwić i przyspieszyć płatności.

17. Baw się dobrze!